Соняшникова олія стала найдорожчою серед рослинних олій у світі

38
sonyashnikova-oliya-test

Ціни на соняшникову олію в Чорному морі різко виросли через песимістичних прогнозів врожаю і відсутності пропозицій щодо постачання насіння соняшника як в Україні, так і в Росії. За словами трейдерів, ціни на соняшникову олію суттєво зміцнилися і перевищили ціни на ріпакову олію вперше за останні 4 роки.

Про це пише в Telegram Refinitiv Agriculture.

Ціни пропозицій з постачання української соняшникової олії зросли до $ 980-990 за тонну на умовах FOB з постачанням в листопаді-грудні. За інформацією трейдерів, минулого тижня соняшникова олія торгувалася по $ 940-970 за тонну, але продавці уникають торгувати фізичним товаром і замість цього надають перевагу свопам або паперовим контрактам як через побоювання різкого зниження врожаю, так і стрімкого зростання цін.

«Зростання цін на олію на $ 250 за тонну за останні 3 тижні не додає впевненості операторам ринку», – сказав один український трейдер. Пропозиція соняшникової олії досягла $ 1000 за тонну CIF Mumbai для спотових поставок.

Соняшникова олія стала найдорожчою серед рослинних олій, оскільки його ціни в Європі перевищили ціни на ріпакову олію.

Політика стримування продажів як фермерами, так і переробниками, а також дефіцит пропозиції привели до різкого зростання цін на соняшникову олію.

На думку трейдерів, в перспективі ціни на соняшникову олію можуть знизитися в міру просування збирання і насичення ринку фізичним товаром.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here