Експорт фруктів, ягід та горіхів з України знизився на 18,2%

76
myusli_orekhi_1

Експорт плодової продукції з України в січні-червні 2020 року знизився на 18,2% в порівнянні з тим же періодом 2019 року. Експорт також був на 6,3% нижче, ніж за перше півріччя 2018 року. Таким чином українські експортери фруктів, ягід та горіхів отримали найнижчу виручку для цього період за останні три роки, яка склала $ 94,8 млн, повідомляє EastFruit.

Головним джерелом експортної виручки в цій категорії продукції продовжувало залишатися ядро ​​волоського горіха, який приніс Україні більше половини всіх валютних надходжень – $ 50,6 млн. Проте виручка від продажу ядра волоського горіха впала на 16,5% за рік.

На другому місці з питомою вагою в 18,2% – експорт замороженої дикоростучої чорниці. Однак і тут відзначалося зниження експортної виручки на 8% за рік. А ось експортна виручка від замороженої малини, навпаки, різко зросла, перш за все завдяки зростанню експортних цін. Таким чином заморожена малина піднялася на третє місце в рейтингу експортних товарів плодово-ягідної групи з питомою вагою в 12,2%. Ці три позиції забезпечили понад 84% валютних надходжень в фруктово-ягідної товарній групі.

Експорт яблук та волоського горіха в шкаралупі з України в першому півріччі 2020 року знизилися більш ніж в півтора рази і зайняли четверту і п’яту позиції відповідно. По інших товарних групах виручка була менш суттєвою. Звернемо лише увагу на різке зниження виручки від експорту черешні і свіжої суниці садової, і різке зростання експорту сухофруктів і фундука, хоча обсяги виручки тут залишалися невеликими.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here