В Україні завершується сезон баштанних

59
1531469103_24461-1_large-770x508

У нинішньому році сезон баштанних в Україні завершиться в середньому на два тижні раніше, ніж в 2019 році, повідомляють аналітики проекту EastFruit. На думку операторів ринку, це пов’язано зі зниженням виробництва баштанних в країні через скорочення площ під цією культурою, а також через несприятливі погодні умови.

«В цілому, українські фермери задоволені нинішнім сезоном баштанних культур», – прокоментував ситуацію Олександр Хорєв, керівник проекту ” АПК-Інформ: овочі і фрукти “. – «Але тільки з точки зору економічної ефективності, що стосується самого врожаю, то, за їхніми словами, валовий збір якісних кавунів і динь в 2020 році знизився вдвічі по відношенню до минулого сезону. Природно, нічого повідомити і про розширення географії експорту та нарощуванні обсягів баштанних, відправлених на зовнішні ринки. І саме останні факти, залишають масу запитань щодо подальшого ефективного розвитку ринку баштанних культур в Україні », підсумував експерт.

Відзначимо, що протягом усього сезону ціна на баштанні в Україні утримувалася на досить високому рівні. На сьогоднішній день виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів за ціною 1,50-3,50 грн/кг ($0,05-0,13/кг), а це в середньому в 2,5 дорожче, ніж в кінці літа минулого року. Тим часом, останні партії динь фермери готові відвантажувати за ціною 3-5 грн/кг ($0,11-0,18/кг) в залежності від сорту та якості, що фактично відповідає торішньому рівню цін в аналогічний період.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here