Експорт кукурудзи може досягти історичного рекорду

60
kukurudza-1

У 2020 році погода сприяє високому врожаю кукурудзи: липневі дощі заповнили запаси вологи під посівами, повідомляють експерти УкрАгроКонсалту.

Вони підвищили свої оцінки врожаю-2020 на 2 млн тонн до 38 млн тонн (36 млн тонн – попередня оцінка).

Китай залишиться одним з основних імпортерів української кукурудзи, так як внутрішнє споживання кукурудзи продовжує зростати – згідно USDA в 2020/21 МР зростання складе +6 млн т або + 2% в порівнянні з 2019/20 МР. Виробництво кукурудзи в Китаї має незначно скоротитися, що підвищує очікування зростання імпорту.

Експерти УкрАгроКонсалт також підвищили оцінку експорту до рекордного за всю історію рівня. Посилення конкуренції в 2020/21 МГ під тиском зростання світового пропозиції кукурудзи, в т.ч. з боку США, залишатиметься серед стримуючих факторів для ще більш високого експорту.

Фактор конкуренції, безумовно, відіб’ється на цінах як на експортних, та й на внутрішніх. У такій ситуації виграють виробники комбікормів і тваринницький сектор. Низька ціна на кукурудзу може посприяти подальшому нарощуванню виробництва м’яса птиці під дією стабільно високого експортного попиту.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here