Ціни на кавун в Україні знижуються

258
image-2

За інформацією аналітиків EastFruit, зниження ціни на ранній кавун, з південних регіонах України, вчора істотно прискорилося. «Херсонський кавун» користується попитом, проте українські споживачі консервативно налаштовані по відношенню до ранньої продукції, внаслідок міфів про те, що їх споживання пов’язане з ризиком для здоров’я. Тому, перший херсонський кавун, як правило, продається досить дорого, але недовго. Як тільки його пропозиція починає рости, ціни відразу різко знижуються.

Минулого тижня середня гуртова ціна на кавун з Херсонської області України досягала 20 грн/кг (близько 75 центів США), однак сьогодні його можна вже придбати навіть за 11 грн/кг (близько 41 цента США) при реалізації дрібним гуртом і ще дешевше, при відвантаженні з господарств.

За інформацією учасників ринку, сезон раннього кавуна в 2020 році дещо затримався через холодну весну. Тому ціни поки що вище торішніх. У 2019 році в цей час середня гуртова ціна на кавун була в півтора раза нижче. Однак, з огляду на зростання пропозиції, не виключено, що до кінця тижня такий ціновий рівень може бути досягнутий. У 2019 році протягом перших двох тижнів сезону гуртові ціни на кавун стабільно знижувалися на 6 грн/кг щотижня. У цьому ж році, поки що, зниження ціни є більш стрімким.

Водночас підтримку цінам на кавун може надати порівняно високий рівень цін на черешню, абрикос і ягоди у 2020 році. Та й ціни на яблуко також в 2020 році б’ють всі рекорди, і його доводиться імпортувати.

Нагадуємо, що експорт кавуна з України продовжує знижуватися вже чотири роки поспіль на тлі посилення конкуренції на цьому ринку. У 2019 році було експортовано всього 14,3 тис. тонн свіжого кавуна, хоча в 2015 році експорт досягав 29,3 тис. тонн. Основні експортні ринки збуту для українського кавуна – це Литва, Естонія, Польща і Латвія. З Білорусі, яка раніше була великим покупцем, Україну майже повністю витіснили російські постачальники кавуна.

Головні експортні відвантаження кавуна з України припадають на серпень. Перші партії кавуна, як правило, вдається експортувати в червні, а останні – в жовтні.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here