Українська лохина подорожчала в два рази

256
unnamed-2

За інформацією аналітиків EastFruit , в Україні на ринку з’явилися перші пропозиції лохини місцевого виробництва. Правда, поки що, мова йде лише про дуже малооб’ємних партіях ягід з приватних теплиць західного регіону країни.

Виробники намагаються продавати першу українську лохину дорожче, ніж коштує імпортна продукція, аргументуючи це більш високими смаковими якостями і свіжістю. На даний момент пропозиції з продажу української лохини надходять за ціною 400-450 грн / кг ($ 15-17 за кг) дрібним оптом. Для порівняння, імпортна лохина з Іспанії пропонується оптом в середньому по 300 грн / кг (близько $ 11 за кг).

У 2019 до цього часу на ринку вже були перші партії української лохини з відкритого грунту, вирощені в південних регіонах країни і на Закарпатті. Тоді купити лохину можна було по 200-240 грн / кг ($ 7,5-9,4 за кг), тобто в середньому в два рази дешевше, ніж в цьому році. Імпортну ж лохину 10 червня 2019 року продавали за цінами від $ 6 до $ 9 за кг. Теж, як бачимо, значно дешевше, ніж сьогодні.

Більш високий рівень цін на лохину в Україні в порівнянні з минулим роком обумовлений, звичайно ж, затримкою сезону дозрівання ягоди в середньому на 7-10 днів. Також, варто відзначити, значні втрати, які понесли виробники синіх ягід внаслідок заморозків та інших природних катаклізмів. Тому, незважаючи на вступ в плодоношення нових значних площ лохини в 2020 році, багато учасників ринку сумніваються, що пропозиція ягоди виросте і оптимістично оцінюють перспективи сезону.

Відзначимо також, що перша лохина з відкритого грунту повинна з’явитися на ринку України приблизно через тиждень.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here