Сума компенсації за 1 гектар втраченого через посуху врожаю

850
summa-kompensatsiyi

Міністерство економіки компенсує аграріям частину коштів, втрачених через надзвичайно посушливу зиму майже без опадів.

Посіви загинули, а найбільш постраждалі в цій ситуації — Одеська, Херсонська та Миколаївська область. Дощі ж, які пройшли нещодавно — запізнились, тому допоможуть не сильно.

Міністерство бачить негайну потребу екстреної фінансової допомоги агровиробникам. Суму виплат розрахують, виходячи з кількості гектарів, які Укргідрометцентр визнає постраждалими від посухи.

Заступник міністра — Тарас Висоцький — під час онлайн-конференції наголосив, що прив’язки виплат до регіону — не буде. Але вже зрозуміло, що більша часть коштів направлять в Одеський регіон.

Один постраждалий гектар вже оцінили у 4,5 або 5 тисяч гривень, та вважають цю суму достатньою. Щоб отримати допомогу — треба буде лише підтвердити свій статус виробника. Але сам інструмент здійснення такої разової неповоротної допомоги — ще розробляється.

А саме влада в пошуках юридичного аспекту задля найшвидшого розв’язання проблеми. Оскільки кошти можуть бути виділені або з коронавірусного фонду (як форс-мажор), або із бюджету. Але реалізація останнього варіанту — може затягнутися, тому він — не пріоритетний.

За офіційною інформацією, українські аграрії в березні та квітні лишилися 234 тис. га площ озимих культур, або 2,6%. В південних областях втрати набагато суттєвіші — до 50%.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here