Кукурудза дешевшає по всьому світі та в Україні

894
kukurudza-deshevshaye

Крива попиту на українську кукурудзу стрімко знижується услід за світовим. А разом з попитом — знижаються ціни. Попри невтішні прогнози реалізації зерна, виробники не поспішають продати його навіть за ціною верхньої планки – 5170-5350 грн за тонну ($163-165).

Але і такі невеселі цифри пропонують лише подеякі трейдери у намаганні виконати хоча б травневі контракти. Бо ж різниця з експортною ціною сьогодні, яка не перевищує $170 за тонну — недостатня. Такі данні наводить Grain Trade.

Однією з причин є великий запас кукурудзи в США на тлі прогнозів вдалого урожаю. Подібний баланс впливає на світовий ринок зернових і олійних від Мінсільгоспу США (USDA), тому ціна не в змозі піднятися.

Активізувати чинники попиту обіцяє пожвавлення американської економіки. З яким завжди збільшуються об’єми продажі пального, зокрема етанолу. Вже другий тиждень поспіль вартість етанолу в США не знижується, а зростає, хоча і не гігантськими темпами.

Нагадаємо, що під час цьогорічної сівби кукурудзою було засіяно 4,6 млн га. Травневі прогнози аналітиків USDA щодо майбутнього українського врожаю 2020/21 також не містять негативних показників. Навпаки, очікуються зростання виробництва до 39 млн тонн проти 35,89 млн тонн у період 2019/20 років.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here