Кременчуцька птахофабрика досі не утилізувала 600 тисяч курей

919
padizh-kurej
Птицю скидають до ями.

2 травня на Кременчуцькій птахофабриці загинуло 600 тисяч курей. Керівництво фабрики причиною падіжа вважає — відключення електроенергії, яке призвело до знеструмлення систем вентиляції.

Аналіз відібраних біологічних матеріалів не виявив хвороби, тому гостра гіпоксія, тобто нестача кисню — основна версія на сьогодні.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у ході робочої поїздки до Кременчуцького району озвучив сумніви щодо можливості втрати майже усього поголів’я птиці на сучасному підприємстві. Беручи до уваги, що не сталося нічого, крім знеструмлення. Тому він сподівається на результати додаткового розслідування.

Крім того, на сьогодні гостро стоїть питання утилізації відходів, які фабрика складає в ями на орендованій землі біля селища Потоки (15 км від Кременчуга), та присипає хлором.

«Те, що сталося на підприємстві — біда. Ми розуміємо, що птахофабрика зазнала істотних втрат. Але маємо розуміти, що ця надзвичайна ситуація місцевого рівня має бути ліквідована. Керівництво птахофабрики обіцяло найближчим часом укласти договори на утилізацію біомаси та розпочати утилізацію. Але поки що нічого не відбувається, крім бонітування птиці», — сказав Олег Синєгубов.

Валерій Вакух — керівник Кременчуцької птахофабрики — відповів, що увесь цей час робітники були зайняті усуненням наслідків на самій фабриці. А біомасу загортають у плівку, яка не розкладається близько 100 років. Тому відходи ґрунт — не забруднять. Також він пояснив, що до сьогодні не мав транспорту, щоб почати утилізацію. Але найближчим часом план робіт буде складений та утилізація розпочнеться – біомасу почнуть вивозити на заводи.

Олег Синєгубов наголосив на необхідності почати цей процес якомога скоріше та дав фабриці на підготовку — кілька днів.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here