Пшениці вдосталь на півроку – вважає Шмигаль

299
zernohranylyshhe

На пленарному засіданні 13 травня прем’єр-міністр України спростував занепокоєність аграріїв та всіх громадян щодо нестачі зернових у поточному році. Він заявив, що запасів пшениці вистачить ще на 6 місяців. А цей строк достатній, щоб дочекатися наступного врожаю без обмеження експорту в інші країни.

Саме факт збільшення обсягів експорту в останній місяць — викликав суперечки у бізнесовому колі та суспільстві в цілому. Адже відразу у трьох областях, які вважаються найбільш “хлібними” — Херсонській, Одеській та Миколаївській — неврожай озимих, викликаний заморозками та посухою.

Але, за словами прем’єра, країна сьогодні — житниця не лише Європи, а й світу. Влада тримає зв’язок з аграріями та постійно аналізує ситуацію, що склалася на ринку зерна. Тому впевнена, що неврожай не стане причиною нестачі продукції для споживання.

До того ж обмеження експорту у момент, коли в зерносховищах наявний піврічний запас зернових, призведе до необхідності утилізувати надлишки, що існують. Такі валютні фінансові втрати, вважає Шмигаль, негативно вплинуть як на виробника, так і державу.

Він неодноразово акцентував увагу на існуючому контролі за запасом зернових та його збереженням. І на тому, що цей контроль стосується саме шестимісячного терміну, а не тримісячного, як зазвичай.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here