Одеська, Херсонська і Миколаївська області втрачають половину врожаю зернових після посухи та заморозків

304
odeska-hersonska-i-mykolayivska

Ситуація в зазвичай не посушливому регіоні склалася просто катастрофічна. Понад 95% валового збору зернових в Україні — озимі культури. Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков назвав точні цифри — на всі три “хлібні” області країни залишилось 20% посівів ріпаку та мізерні 10% пшениці. Ячмінь — вигорів повністю.

В цілому було втрачено до 50% запланованого цьогоріч урожаю. Причина невдачі аграріїв — погодні умови. Замала кількість опадів та весняні заморозки знищили більшість всіх сходів. До того ж дощі, які прийшлися на початок травня — мають не зовсім сезонний характер, бо після аномальної посухи з ними випадає град та нищить навіть ті посіви, які збереглися після зими. Не додають оптимізму і грози с сильними поривами вітру та перепадами температур.

Нещодавно стало відомо про трагедію, тісно пов’язану з неврожаєм. На півдні Одещини покінчив життя самогубством фермер Василь Сердюченко. У передсмертній записці він пояснив, що не має грошей, щоб виплатити селянам майже мільйон гривень за оренду їхніх паїв.

Попре такі страшні наслідки на вимогу мера Маріуполя допомогти невеликим фермерським хазяйствам — реакції влади поки немає. До того ж Україна експортує зерно навіть більшими об’ємами, ніж минулого року.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here