Пасічники знову протестували під Кабміном

Пасічники знову протестували під Кабміном

Вони вимагають, щоб контроль за використанням пестицидів і гербіцидів був суворішим.

Пасічники знову протестували під Кабміном

Пасічники з усієї України протестували в урядовому кварталі Києва. Вимагають суворішого контролю за ввезенням до України засобів для обробки рослин. Переконують, що через ці речовини торік вимерла половина бджіл. Ситуацію називають катастрофічною і бояться, що вона знову повториться.

Про це повідомляє 5 канал.

Наразі, за словами пасічників, бджоли ще ослаблені після зимівлі, поки що комахи в безпеці. Однак це може змінитися, коли дерева і поля почнуть обробляти від шкідників.

“Поїдять цих препаратів, то половина буде лежати поряд. А половина взагалі не долетить до вулика. А частина принесе цю отруту в сім’ю і вона буде знищена. Ці препарати може і є ефективними від шкідників. Вони шкодять не лише бджолам, бджола гине за один день, а людина протягом певного часу. Це шкодить всій екосистемі, яка є”, — коментує учасник мітингу.

Пасічники вимагають від уряду та депутатів змінити законодавство. Переконані, що контроль за використанням пестицидів і гербіцидів має бути суворішим. Чи не кожен із цих протестувальників утратив по кілька бджолиних родин. А це – тисячі комах. Загалом, за даними об’єднань пасічників, торік через отруєння загинула половина популяції бджіл.

Майже 1,5 тис. повідомлень про масовий мор бджіл надійшло до Держпродспоживслужби від пасічників із різних областей торік. Лише в кількох десятках випадків удалося довести, що вбили комах засоби проти шкідників. А все тому, кажуть чиновники, що коштів на експертизи катма.

Для того, щоб препарат для обробки рослин потрапив до України, його потрібно зареєструвати. Саме ці документи митники і перевіряють на кордоні. А от у країнах ЄС – контроль значно прискіпливіший.

“Перший рівень – це документальні перевірки, вони в Україні присутні. Другий – це менша періодичність, але фізичні перевірки. Є документи, які супроводжують вантаж, можна подивитися, чи маркування те саме. Чи не завозять під документами інші партії. І третій рівень – це лабораторні дослідження. Там ще менша періодичність. Але в компетентних органів є можливість відбирати зразки і дивитися, чи відповідає партія вимогам законодавства”, – пояснює голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Європейську систему контролю і не лише ввезення, а й використання, Дерпродсподживслужба прописала в новому законопроекті. Документ – на громадському обговоренні. Він, зокрема, передбачає штрафи для аграріїв, які не попереджають пасічників про обробку полів. Однак, додають чиновники, для того, щоб цей документ потрапив на розгляд до Верховної Ради, потрібно кілька місяців.