Китай замінив американську кукурудзу українською

Китай замінив американську кукурудзу українською

Але угода про мир у торговій війні з США може повернути об’єми американського кукурудзяного експорту.

Китай замінив американську кукурудзу українською

Українська кукурудза успішно замінила американську в структурі імпорту Китаю.

Таку думку висловив директор китайської компанії Dongling Grain & Oil Рено Квач під час конференції Black Sea Grain, передає Agravery.

«Я вважаю, що американська сировина для Китаю несуттєва. Ми легко можемо замінити його сировиною з інших країн. Українська кукурудза успішно замінила американську. По пшениці ми імпортуємо всього 11%. На тлі величезного внутрішнього ринку це несуттєво», — прокоментував він.

За його словами, у Китаю є залежність від сої, сорго і ячменю. Але в 2018 році за цими категоріями Китай суттєво скоротив американський імпорт, майже на 50%.

«Ми активно імпортуємо бразильську сою. У Південній Америці щасливі від премії, яку вони отримують. На одному Panamax це $9 млн. А за тим же фуражному ячменю ми готові наростити імпорт з України. Цей сегмент отримає нові можливості», — зазначив він.

По імпорту м’яса, Китай також в малому ступені залежить від США.

«Інша сторона медалі — вплив на американських експортерів. Ми їм знайшли альтернативу. А ось їм знайти ринок, який можна порівняти з Китаєм, неможливо. Що буде далі? Буде залежати від наявності угоди між США і Китаєм. Якщо його підпишуть, тоді ми можемо повернутися до нормального бізнесу з американцями», — додає Рено Квач.

Але в цьому випадку, за його словами, це невигідно для української продукції. Обсяги поставок фуражного ячменю в разі припинення торгового спору з України впадуть. Можуть також впасти обсяги поставок кукурудзи з України.