У березні Україна знову оновила рекорд експорту волоського горіха

У березні Україна знову оновила рекорд експорту волоського горіха

Однак, ціни на нього теж залишаються рекордно низькими.

У березні Україна знову оновила рекорд експорту волоського горіха

У березні 2019 року Україна знову оновила рекорд експорту волоського горіха, поставивши на зовнішні ринки рівно в два рази більше горіха, ніж за той же місяць роком раніше. Загальний експорт горіхів за перше півріччя сезону-2018/19 досяг вже 43 тис. тонн і перевищує торішній показник експорту на 39% за обсягом.

Про це повідомляє EastFruit.

Однак, якщо мова йде про виручку від експорту, то ситуація виходить прямо протилежною. За перші шість місяців сезону-2018/19 виручка від експорту волоського горіха з України впала до $94,3 млн і була на 10% нижче, ніж за цей же період у попередньому сезоні. Зниження експортної виручки волоського горіха з України пояснюється загальним зниженням цін на цей вид горіхів в країнах Євросоюзу, які є найбільшими покупцями української продукції. Хорошою альтернативою для експортерів волоського горіха міг би стати ринок Близького Сходу, однак і на цих ринках не все так райдужно, як здається.

«Волоський горіх, який пропонують українські експортери, на жаль, є переважно несортовим. На тлі зростання пропозиції сортового волоського горіха преміальної якості з США в Європі, попит на український продукт різко знизився, що негативно вплинуло на його ціну. У країнах Близького Сходу також різко збільшилася пропозиція горіха з США в преміальному сегменті через торгові війни цієї країни з Туреччиною та іншими країнами світу, а в сегменті несортового горіха українські експортери за ціною програють конкуренцію Узбекистану», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Експерти прогнозують, що в поточному сезоні експорт волоського горіха з України може збільшитися в півтора рази, а виручка за підсумками сезону, швидше за все, перевищить торішню не більше ніж на 5-7%.

«Ми очікуємо, що загальна виручка від експорту волоського горіха з України складе $135-140 млн доларів в жовтні 2018 — вересні 2019, — каже Катерина Звєрєва, керівник проекту EastFruit, — Незважаючи на те, що в даний момент експортна ціна на український волоський горіх нижче на 40%, ніж в той же час роком раніше. У березні та квітні експортні ціни стабілізувалися і навіть почали потроху відновлюватися, що є першим позитивним сигналом за сезон», — резюмує експерт.