Розмір квот на експорт української курятини в ЄС все ще обговорюється

Розмір квот на експорт української курятини в ЄС все ще обговорюється

У Європі «не очікували» такої експортної прудкості від України

Розмір квот на експорт української курятини в ЄС все ще обговорюється

Нові обсяги квот на експорт української курятини в Євросоюз вже обговорювалися двічі — на переговорах в Брюсселі і в Києві. Але станом на сьогодні питання все ще перебуває в стадії переговорів.

Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр та міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на брифінгу 8 квітня.

За словами керівника МЕРТ, до підписання угоди з ЄС ніхто не очікував, що Україна продемонструє таке стрімке зростання експорту, в тому числі — м’яса, молочної продукції, зерна і продуктів його переробки. «Тепер настав час переглянути розмір квот на поставки української агропродукції в Європу», — сказав Кубів.

Нагадаємо, після підписання Угоди про асоціацію з ЄС виявилося, що в текст документа не потрапив пункт, який регулює поставки «тушок курячих напівпатраних». Ця лазівка ​​дозволила найбільшому виробнику курятини в Україні — компанії «Миронівський хлібопродукт» — наростити її експорт в ЄС до рівня, що перевищує розмір квот на експорт курячого м’яса — 20 тис. тонн в рік. У підсумку ЄС запропонував українській владі врегулювати це питання, і як писала європейська преса з посиланням на свої джерела, запропонував перекрити цю «лазівку» в обмін на збільшення квот на експорт курятини. При цьому, за неофіційною інформацією, ЄС запропонував Україні збільшити квоту до 50 або 70 тис. тонн.