Україні варто орієнтуватися на нішу у світовому ринку органіки — думка

Україні варто орієнтуватися на нішу у світовому ринку органіки — думка

Бар’єри в експорті органіки Україні створює ЄС.

Україні варто орієнтуватися на нішу у світовому ринку органіки — думка

Україна може зайняти нішу у світовому ринку органічної продукції.

Таку думку висловив директор органу сертифікації «Органік Стандарт» Сергій Галашевський, повідомляє УкрАгроКонсалт.

«Світовий ринок органічної продукції розвивається і цей напрямок приречене на успіх. Продажі органічної продукції зростають швидше, ніж сертифіковані площі. Україна повинна зайняти цю нішу. За даними компанії «Органік Стандарт» у 2018 р. в десятку експортованої органічної продукції з України входять пшениця, кукурудза, соя, вишня. На сьогодні з 600 українських виробників органіки, понад 100 — виробники ягід», — прокоментував він.

Найбільше органіки з України експортують Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Швейцарія, Бельгія.

«В експорті органічної продукції з України є певні бар’єри. Це додатковий контроль з боку ЄС. Додаткові заходи контролю ввели через те, що в 2015 р. в партіях органічної продукції з України виявили залишки пестицидів. Але такі заходи поширюються не тільки на Україну. У цей список також входять Казахстан, Молдова, Росія і Китай», — додав Сергій Галашевський.

Нагадаємо, радник з торгово-економічних питань посольства Китайської Народної Республіки в Україні Лю Дзень розповів, що Китай зацікавлений в нарощувані поставок з України органічної продукції та продукції з доданою вартістю. Китайський органічний ринок входить в десятку найбільших споживачів в світі і є надзвичайно привабливим для українських виробників і експортерів органічної продукції.