Суд скоротив багатомільйонний штраф Укрспирту в 200 разів

Суд скоротив багатомільйонний штраф Укрспирту в 200 разів

На думку суду, санкції були завищені помилково.

Суд скоротив багатомільйонний штраф Укрспирту в 200 разів

Штраф у сумі 24 млн грн, нарахований «Укрспирту» Державною фіскальною службою (ДФС) в 2015 році, був помилково завищений в 200 разів.

Таке рішення суду озвучила прес-служба держпідприємства.

За період з 2010 по 2015 рік ДФС застосувала до «Укрспирту» фінансових санкцій на загальну суму понад 1,4 млрд грн.

Якщо стягнути навіть 5% від вищевказаної суми, буде зупинена операційна діяльність підприємства і виробництво спирту, заявляють в компанії.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій скасували вже чотири штрафи: на 20 млн грн, 65 млн грн, 173 млн, а також згадуваний вище штраф на 24 млн грн.

Нагадаємо, наприкінці минулого року АМКУ прийняв рішення про визнання в діях ДП «Укрспирт» порушення у вигляді зловживання монопольним становищем через встановлення дискримінаційних умов продажу своєї продукції третім особам та накладення штрафу у розмірі 33 млн грн.

Комітет встановив, що ДП «Укрспирт» без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на етиловий спирт без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обгрунтованих критеріїв, зокрема на безсистемній основі, оскільки їх аналіз в цілому показав відсутність кореляції між цінами та обсягами закупівлі спирту при однакових інших умовах таких договорів.