Посилений контроль на кордонах показав, що контрабандні добрива в Україну не завозилися

Посилений контроль на кордонах показав, що контрабандні добрива в Україну не завозилися

Режим був встановлений 7 грудня через загрозу контрабанди азотних добрив з Російської Федерації.

Посилений контроль на кордонах показав, що контрабандні добрива в Україну не завозилися

Попри ретельні перевірки походження іноземних добрив, що імпортуються в Україну, не було виявлено жодної контрабандної партії російських добрив з третіх країн.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

Митники повідомили, що в 2018 році було перевірено 24 сертифікати походження товару форми СТ-1, але жодна перевірка не виявила випадків походження мінеральних добрив, які заборонені для ввезення в країну.

«За результатами проведених перевірок не виявлено випадків непідтвердження походження мінеральних добрив», – сказано у повідомленні.

Нагадуємо, що з 7 грудня на кордоні був введений режим посиленого контролю усіх партій іноземних добрив. Мотивовано це було тим, що нібито є висока загроза ввезення до України контрабандних азотних добрив з Російської Федерації під виглядом добрив, вироблених в інших країнах. Це призвело до затримок на кордоні імпорту продукції з Польщі, Литви, Казахстану, Білорусі, Болгарії, Узбекистану, Грузії, Туреччини. Фактично всі партії мінеральних добрив, які ввозяться на митну територію України, зупиняються для проведення митної експертизи та взяття проб «зразків» товару з метою визначення країни походження товару. Це призводить до істотних затримок добрив на кордоні, а отже й витрат на їх зберігання, що робить їх імпорт нерентабельним.

21 грудня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що взяв питання про блокування імпорту мінеральних добрив під особистий контроль. У відповідь на звернення народних депутатів, надіслане за ініціативою Всеукраїнської Аграрної Ради, Прем’єр дав доручення першому Віце-прем’єр-міністру, Міністру фінансів, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства та голові ДФС сприяти розблокуванню імпорту мінеральних добрив в Україну.

Попри доручення Прем’єра, а також на відсутність претензій з боку митників, режим посиленого контролю продовжує діяти.