УЗА запропонувала відкрити дані про обсяг зерна на елеваторах

УЗА запропонувала відкрити дані про обсяг зерна на елеваторах

Це дозволить уникнути ситуацій, подібних склалася з елеваторами компанії “Агроінвестгрупп”.

УЗА запропонувала відкрити дані про обсяг зерна на елеваторах

Українська зернова асоціація (УЗА) пропонує відкрити дані про обсяг зерна, що зберігається на елеваторах.

Про це УЗА повідомила на своєму сайті.

“Ми звернулися до Міністерства аграрної політики та Держспоживслужби з проханням відкрити дані з кількісного обліку в державному реєстрі, який реєструє складські квитанції кожного елеватора. Таким чином, кожен з поклажодавців отримає повну інформацію про кількість зерна, яке зберігається на кожному елеваторі. Купуючи зерно на елеваторі, кожна компанія зможе перевірити, чи достатня його кількість знаходиться на елеваторі”, — пояснив президент УЗА Микола Горбачьов.

За даними асоціації, відкриття даних про кількість зерна дозволить уникнути ситуацій, подібних склалася з елеваторами компанії “Агроінвестгрупп”.

Як повідомлялося, “Аграрний фонд” 1 лютого ініціював досудове розслідування про ймовірне розкрадання зерна вартістю 200 млн грн. Співробітників “Аграрного фонду” 1 лютого не допустили на шість елеваторів “Агроінвестгрупп”, з якою ПАТ має договір на зберігання пшениці, кукурудзи і соняшнику, а керівництво компанії не виходило на зв’язок.

За попередніми підрахунками, втрати контрагентів від дій “Агроінвестгрупп” становлять $120-200 млн.

Група компаній “Агроінвестгрупп” обробляє близько 30 тис. га земель в Одеській області. Власником холдингу є Микола Кучеренко, директором — Андрій Федянін.