Світовий дефіцит цукру збільшиться до 4 млн тонн — трейдер

Світовий дефіцит цукру збільшиться до 4 млн тонн — трейдер

Через погодні умови та нерентабельність цукрових культур, скоротиться виробництво в Індії, Таїланді та Європейському Союзі.

Світовий дефіцит цукру збільшиться до 4 млн тонн — трейдер

Французький цукровий трейдер Sucres et Denrees SA, або Sucden, очікує світового дефіциту цукру в сезоні 2019/2020 МР (жовтень-вересень) в обсязі близько 4 млн т через прогнозоване скорочення виробництва в Індії, Таїланді та Європейському Союзі.

Про це повідомляє Reuters.

Едуардо Сіа, цукровий трейдер Sucden в Бразилії, заявив, що в 2019/2020 МР в Таїланді виробництво цукру має скоротитися приблизно на 10% — до 12 млн т, оскільки фермери, які вирощують цукрову тростину, переключаються на інші культури, які можуть забезпечити більший прибуток.

Сіа стверджує, що ціни на цукор в Таїланді впали приблизно на 20%, так як уряд вніс корективи в деякі субсидії для сектора, відповідно до угоди в рамках СОТ.

«Починає відчуватися вплив більш відкритого ринку», — наголошує трейдер, говорячи про виробників цукру та тростини в Таїланді.

За прогнозом Sucden, в 2019/2020 МР в Індії обсяг виробництва цукру складе близько 26-27 млн т, в порівнянні з 31,7 млн т, очікуваними в 2018/2019 МР. Дане скорочення частково є наслідком менш сприятливих кліматичних умов.

Sucden очікує, що європейські фермери також скоротять посіви цукрових буряків, що стане реакцією на падіння цін на цукор у Євросоюзі. Трейдер бачить падіння на 5%.