Польські аграрії знову протестують проти українського імпорту

Польські аграрії знову протестують проти українського імпорту

Протестувальники вимагають надати не менше 50% ринку польським продуктам.

Польські аграрії знову протестують проти українського імпорту

13 березня польські аграрії на знак протесту перекрили велику варшавську площу Завіші. Вони розсипали на дорозі яблука, поклали на трамвайні колії тушу свині і підпалили невеликі копиці сіна та автомобільні шини, повідомляє Delo.ua.

Рух в польській столиці було паралізовано.

Організатором акції виступила Agrounia — організація, що об’єднує аграріїв з усієї Польщі, яку очолює Міхал Колоджейчак. Їх основні вимоги були звернені до чинного міністра сільського господарства Польщі Яна Ардановскі: гарантія того, що 50% місця на полицях місцевих супермаркетів займуть продукти польського виробництва з відповідним маркуванням.

Аграрії занепокоєні домінуванням імпортних продуктів на полицях польських магазинів. Причому мова йде не тільки про продукти з ЄС. Нагадаємо, в одному з інтерв’ю виданню Rzeczpospolita Колоджейчак говорив, що велику конкуренцію польським підприємствам складає також український імпорт.

У протестах взяло участь близько 150 осіб.

Сам міністр сільського господарства прокоментував акцію наступним чином: “У них є право протестувати. Але марна трата пожитків не викликає симпатії до аграріїв. Ці яблука можна було віддати в дитячі садки, а не висипати на площі і заважати водіям.”

Акція виявилася короткостроковою. І після обіду рух у Варшаві було відновлено. На даний момент заарештовано 8 учасників протестів.

Agrounia заявила, що і далі буде влаштовувати такі короткострокові акції без попередження, поки їх вимоги не будуть виконані.