Верховній Раді доведеться розглянути питання легалізації марихуани в медичних цілях

Верховній Раді доведеться розглянути питання легалізації марихуани в медичних цілях

Відповідна петиція набрала потрібної кількості голосів.

Верховній Раді доведеться розглянути питання легалізації марихуани в медичних цілях

Петиція до Верховної Ради з вимогою законодавчо врегулювати використання канабісу для науки та медицини в Україні набрала необхідну кількість голосів для її розгляду комітетом парламенту.

Про це повідомляє The Village.

Зараз близько двох мільйонів людей в Україні потребують лікування препаратами на основі канабісу, і законодавче врегулювання доступу пацієнтів до таких ліків дасть змогу припинити їхні страждання і захистити право громадян на доступ до сучасного та ефективного лікування, йдеться в петиції.

Також у петиції вимагають почати дослідження канабісу, зокрема «для розробки, клінічних досліджень та державної реєстрації дієвих лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів».

Нагадаємо, наприкінці січня громадські організації закликали Верховну Раду врегулювати питання використання канабісу в медичних і наукових цілях. 30 січня 16 громадських організацій зареєстрували на сайті Верховної Ради відповідну петицію. Серед підписантів — громадські організації «Українська асоціація медичного канабісу», «Ліки Контроль», «100% Життя», «Радість руху», «Діти з гемофілією», «Пацієнти України», «Афіна. Жінки проти раку» та інші. Щоб парламент розглянув цю петицію, вона повинна за три місяці зібрати підписи не менше 25 тис. Прихильників.

Питання легалізації канабісу для України не нове. Ще в 2013 році урядом була ухвалена Стратегія державної політики щодо наркотиків, яка визнала необхідність вивчення перспектив медичного застосування канабіноїдів в якості анальгетиків та інших лікарських препаратів. Але зрушень в цьому напрямі так і не відбулося.