Споживання згущеного молока падає, тому що молодь обирає Нутелу — експерт

Споживання згущеного молока падає, тому що молодь обирає Нутелу — експерт

Згущене молоко все частіше використовують, як інгредієнт у випічці.

Споживання згущеного молока падає, тому що молодь обирає Нутелу — експерт

В Україні скорочується виробництво і споживання згущеного молока: якщо в 2012 р. вітчизняними підприємствами було вироблено 105,1 тис.т згущеного молока, то в 2018 р. — тільки 72 тис.т.

Про це розповів директор аналітичного агентства “Інфагро” Василь Вінтоняк, пише AgroPortal.

«Криза, і, відповідно, зменшення купівельної спроможності населення, тут ні до чого. Змінюються споживчі переваги. Молодь взагалі не розуміє: що це за продукт такий — згущене молоко. Знають «Нутеллу» — її можна на хліб намазати, і з’їсти як десерт до чаю. А згущене молоко все більше виступає як інгредієнт для випічки тортів, бісквітів та іншої кулінарної продукції, ніж як самостійний продукт. З’явилося таке поняття, як «кондитерське згущене молоко», до складу якої можуть входити молочна сироватка, знежирене молоко, рослинний жир (пальмова олія)», — розповів він.

За словами експерта, в даний час 85% виробництва вітчизняного згущеного молока припадає на п’ять компаній. Найбільшу ринкову частку займає підприємство з Чернігівської області «Ічнянський молочно-консервний комбінат» (30%) з торговими марками «Iчня», Mama Milla і Milada. На другому місці Roshen (20%), який виробляє згущене молоко на новому заводі у Вінниці. Проте, на прилавках супермаркетів і магазинів її годі й шукати. Це якраз той самий випадок, коли вся продукція випускається для власного споживання кондитерських підприємств корпорації.

«Первомайський МКК» (Миколаївська область) займає 15% ринку. Як такої торгової марки у виробника немає — на етикетці тільки назва підприємства і зображення хлопчика з ложкою. «Куп’янський МКК» (Харківська обл.) Має ринкову частку 12% з торговими марками «Молочна слобода», «Заріччя» і «Насолода». Ще 8% у підприємства «Імперіал плюс» з торговою маркою «Сладосвіт» (Черкаська обл.).

Решта частки ринку (15%) припадає на два десятки підприємств, найпродуктивніші з яких — група компаній «Альміра» (включає «Овруцький МКК», «Техмолпром» і Білицький МКК), а також Кременчуцький і Лубенський молокозаводи.