Ударниці капіталістичної праці: ТОП-10 найбагатших жінок з агробізнесу

Ударниці капіталістичної праці: ТОП-10 найбагатших жінок з агробізнесу

Навіть отримавши в спадок мільярди, більшість бізнес-леді продовжують керувати сімейною справою

 

Ударниці капіталістичної праці: ТОП-10 найбагатших жінок з агробізнесу

Американський Forbes знову порадував списком найбагатших людей планети. Однак, як зазначає журнал, «багаті теж плачуть» — вже другий раз за останнє десятиліття скоротилося і кількість мільярдерів, і їх загальний стан. За оцінками Forbes, зараз в світі налічується 2153 володаря мільярдних активів, що на 55 осіб менше, ніж роком раніше. З тих, хто утримався в рейтингу, рекордні 994 мільярдера (або 46%) стали біднішими, ніж в минулому році. В цілому, надбагатші «коштують» 8,7 трлн дол.

З огляду на, що 8 березня в Україні традиційно вважається днем ​​вшанування жінок, iAgro вирішив вибрати зі списку Forbes найбагатших представниць аграрного і продовольчого бізнесу — що сколотили свої статки самостійно або отримали його у спадок.

Номер у списку Forbes: 33

Статок: 23,9 млрд доларів

Жаклін Марс володіє приблизно однією третиною компанії Mars — найбільшого в світі виробника цукерок, заснованого її дідом Френком Марсом ще в 1911 році. Жаклін пропрацювала в компанії близько 20 років і до 2016 року входила до ради директорів.

Жаклін відома як філантроп, входить до ради Смітсонівського інституту і Національного архіву.

Номер у списку Forbes: 89

Статок: 14,2 млрд доларів

Шарлін де Карвальо-Хайнекен володіє контрольним пакетом акцій в пивному гіганті Heineken і є виконавчим директором компанії. Частку в бізнесі вона успадкувала в 2002 році від свого покійного батька, генерального директора Фредді Хейнекен. Її чоловік Майкл, інвестиційний банкір, входить до наглядової ради Heineken.

Номер у списку Forbes: 185

Статок: 7,9 млрд доларів

Кірстен Раузинг володіє третиною пакувальної компанії TetraLaval, решта належить її братам Фіннові і Йорну. Компанія Tetra Pak була заснована їх дідом, і заробила мільярди за рахунок винаходу асептичної картонної упаковки, яка дала змогу довго зберігати напої та молочні продукти без використання скляної тари.

Номер у списку Forbes: 215

Статок: 6,9 млрд доларів

Вважається, що Полін Макміллан Кеінат є найбільшим акціонером Cargill, найбільшої харчової компанії в світі, її частка в компанії складає близько 12%. Бізнес Cargill був заснований прадідом Полін ще в 1865 році, і спочатку це був просто склад зерна біля залізничної лінії в Айові. Сім’я як і раніше володіє близько 90% акцій компанії Cargill, обсяг продажів якої в 2018 році склали 115 млрд доларів.

Номер у списку Forbes: 233

Статок: 6,7 млрд доларів

Єва Гонда Рівера — вдова Еугеніо Гара Лагуера, колишнього керівника і співвласника Femsa — мексиканської компанії з виробництва напоїв і роздрібній торгівлі. Вона не бере участі в оперативному управлінні компанією.

Номер у списку Forbes: 272

Статок: по 6 млрд доларів

Чотири сестри є спадкоємцями гігантської компанії з виробництва цукерок і кормів для домашніх тварин Mars Inc. Вони успадкували кожна приблизно по 8% акцій компанії, коли їх батько, Форрест Марс-молодший, помер в 2016 році.Марійка і Валерія Марс входять до ради директорів компанії, Памела займала різні посади в компанії з 1986 року, але зараз вона зосередилася на роботі в мережі клінік для тварин VCA, яку Mars Inc. придбала у вересні 2017 року.

Номер у списку Forbes: 303

Статок: 5,7 млрд доларів

Маргарита Луї-Дрейфус є мажоритарним власником і керівником компанії Louis Dreyfus — гіганта на ринку сільськогосподарських товарів. Частка в бізнесі їй дісталася у спадок від покійного чоловіка Роберта Луї-Дрейфуса, який помер в 2009 році. Нещодавно вона отримала фінансування для викупу решти сімейних акцій компанії, витративши не менше 800 млн доларів.

У 2016 році Маргарита Луї-Дрейфус продала французьку футбольну команду «Олімпік Марсель» колишньому власнику «Доджерс» Френку Маккорту, але отримала 5% акцій. У тому ж році, у віці 35 років, народила близнюків, а її партнером, зпо окремими відомостями, є Філіп Хільдебранд, віце-президент BlackRock.

Номер у списку Forbes: 311

Статок: 5,6 млрд доларів

Марія Асунсьйон Арамбурузабала — найвідоміша бізнес-леді Мехіко, вона працює в повному гіганті Anheuser-Busch InBev. Разом з матір’ю і сестрою вона успадкувала від свого батька частку в повному гіганті — компанії Grupo Modelo, яка була продана AB InBev в 2013 році за 20 млрд доларів. З 1996 року вона є генеральним директором інвестиційної компанії Tresalia Capital і займається інвестиціями в будівництво, телекомунікації та інтернет.

Номер у списку Forbes: 355

Статок: 5 млрд доларів

Спадкоємиця молочної промисловості Марі Безньє Бовало володіє 20,7% французького молочного гіганта Lactalis, що базується в її рідному місті Лавалі на заході Франції. Компанія була заснована її батьком в 1933 році, а її старший брат Еммануель зараз керує Lactalis на посаді генерального директора і мажоритарного акціонера. Найбільший виробник молочної продукції в Європі, з обсягом продажів 20 млрд доларів, Lactalis продовжує розширюватися по всьому світу, перш за все — в Китаї і Південно-Східної Азії.

Сім’я Марі також володіє частками в італійських публічно торгованих компаніях Parmalat і Frommageries Bel, французькому виробнику Baby Bel, La Vache Qui Rit і Boursin.

Номер у списку Forbes: 452

Статок: 4,3 млрд доларів

Гвендолін Сонтхейм Мейер успадкувала приблизно 7% акцій харчового гіганта Cargill, найбільшої приватної компанії в Америці. Спадкоємиця проводить більшу частину свого часу на ранчо Санта-Фе в Каліфорнії, навчаючи коней, які беруть участь в змаганнях з конкуру.