90% озимих у хорошому стані — Укргідрометцентр

374

У жовтні в цілому складалися сприятливі агрометеорологічні умови для озимих. На початку місяця достатня кількість тепла і вологи в грунті створювали нормальні умови для появи сходів, розвитку і вкорінення посіяних озимих культур і для збору врожаю пізніх культур.

Про це йдеться в повідомленні Укргідрометцентру.

Тільки в окремих районах північно-східних, східних і південних областей вологозапаси орного шару грунту були недостатніми для проростання зерна і подальшого розвитку рослин. На частині площ, зокрема південних районах Херсонщини, 0-10 і 0-20 см шару грунту були сухими зовсім, містилася і посилювалася ґрунтова посуха.

«Заморозки інтенсивністю 2-3º С могли пошкодити зібрані, але неукриті коренеплоди», — уточнили у відомстві.

Агрометеорологічні умови середини жовтня були сприятливими для збору врожаю пізніх культур, однак для росту і розвитку озимих культур вони кілька ускладнювалися в результаті бездощової погоди, яка призвела до зниження рівня грунтової вологи грунту, додали в Гідрометцентрі.

Дощі, які відзначалися в третій декаді місяця, поповнили запаси продуктивної вологи в грунті і на кінець жовтня площа з недостатнім і незадовільним зволоженням ґрунту зменшилася.

«За даними оперативних агрометеорологічних спостережень озимі культури посіяні до кінця вересня досягли оптимальної для перезимівлі фази кущіння. На пізніше засіяних площах зазначалося утворення сходів, листів, вузлових коренів. Площа посівів, де сходи не утворилися, незначна», — йдеться в повідомленні.

Стан посівів на 90% площ оцінювався як добрий. Лише на окремих площах південних областей, де спостерігався найбільший дефіцит вологи в грунті протягом місяця, спостерігалося пожовтіння листя нижнього ярусу і скручування верхньої частини листа. На окремих полях з озимою пшеницею відзначалася зрідженість посівів до 60-90%, підсумували синоптики.

Раніше iAgro писав про результати закінчення осінньої поевной і вплив на неї погоди.