НАБУ відкрило деталі розслідування справи про розкрадання $60 млн в ДПЗКУ

НАБУ відкрило деталі розслідування справи про розкрадання $60 млн в ДПЗКУ

Представник міжнародного зернотрейдера і чиновники ДПЗКУ організували корупційну схему, по якій зерно, що належить держкомпанії було поставлено в Саудівську Аравію.

НАБУ відкрило деталі розслідування справи про розкрадання $60 млн в ДПЗКУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило досудове розслідування щодо причетності міжнародного зернотрейдера до справи про нанесення $60 млн збитків “Державній продовольчо-зерновій корпорації України” (ДПЗКУ), повідомило НАБУ на своєму сайті.

“Детективи НАБУ з’ясували, що представник міжнародного зернотрейдера і чиновники ДПЗКУ організували корупційну схему, по якій зерно, що належить держкомпанії… було поставлено в Саудівську Аравію. Детективи НАБУ мають докази, що представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, легалізував понад $40,9 млн (577 млн ​​грн), діючи згідно з вказівками організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини”, — наголошується в повідомленні на сайті НАБУ.

Згідно з інформацією, НАБУ надала доступ до матеріалів досудового розслідування підозрюваному і стороні захисту. Після ознайомлення стороною захисту буде складено обвинувальний акт для подальшого направлення до суду.

За інформацією антикорупційного відомства, НАБУ почало розслідування у справі ДПЗКУ в липні 2016 року. Агентство встановило причетність до злочину ряду осіб, серед яких — екс-голова правління ДПЗКУ.

За даними НАБУ, двоє обвинувачених “пішли на угоду з обвинуваченням і компенсували завдану ними шкоду в розмірі $60 тис.”. Обвинувальний акт щодо радника голови правління ДПЗКУ в січні 2018 року направлений до суду. Ще двоє людей знаходяться в розшуку.

Генеральна прокуратура України 6 грудня 2016 року направила до Печерського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно екс-керівника страхової компанії “Гарант Престиж” (Донецьк).

Довідка

ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп’яні заводи. Сумарно 53 підрозділу-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тонн зернових, в тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

СК “Гарант-Престиж”, зареєстрована в 2004 році, спеціалізується на ризикових видах страхування. Її статутний капітал складає 185 млн грн.