Французький фермер подав позов на Monsanto в €1 млн

Французький фермер подав позов на Monsanto в €1 млн

Стверджується, що після вдихання гербіциду у фермера почалися серйозні проблеми зі здоров’ям.

Французький фермер подав позов на Monsanto в €1 млн

Фермер з французького сільського регіону Шарант Поль Франсуа намагається відсудити у компанії Monsanto більше €1 млн.

Адвокат Пола Франсуа заявив в суді Ліона, засідання якого відбулося 6 лютого 2019 р., що Monsanto несе відповідальність за хвороби, від яких страждав фермер після 2004 року, коли він мимоволі вдихнув гербіцид «Лассо» (Lasso), пише AgroPortal.

Як зазначається, продукт був заборонений у Франції з 2007 року. Monsanto заперечує будь-яку відповідальність і заперечує, що є які-небудь докази того, що «Лассо» завдав шкоди фермеру.

Справа Поля Франсуа триває вже понад 10 років. Перший свій судовий процес фермер виграв у Monsanto в суді в Ліоні в 2012 році, і в 2015 році була апеляція. Але в 2017 році компанії вдалося скасувати два попередніх рішення, відправивши справу назад до апеляційного суду.

Рішення було скасоване, оскільки «суд постановив, що справа має грунтуватися не на загальному праві, а на відповідальності за якість продукції», пояснив Франсуа. Однак тонкої відмінності було досить, щоб Monsanto уникла обвинувального вироку. Відтоді Франсуа отримав широку підтримку, як фінансову, так і іншу. Щоб продовжити свою юридичну битву проти Monsanto, він почав кампанію зі збору коштів.

«Я отримав численні повідомлення про підтримку за межами моїх друзів і сім’ї. Вони мали вирішальне значення в той час, коли я відчував багато непевності в собі, особливо після втрати другої апеляції», – сказав він. Франсуа зараз вимагає від Монсанто відшкодування збитків на суму понад 1 мільйон євро. Франсуа каже, що він страждає від нападів амнезії, запаморочення, заїкання, судом, дратівливості і періодичних ком.

Рішення по справі суд винесе 11 квітня 2019 р.

Нагадаємо, суд у Сан-Франциско 10 серпня 2018 р. оштрафував компанію Monsanto на $289 млн. Вказану суму необхідно виплатити в якості компенсації потерпілому з онкологічним захворюванням. Пізніше сума була знижена до $79 млн. Кількість судових позовів по гліфосату до Bayer в США становить понад 8 тисяч. Bayer придбала Monsanto в 2018 році за $63 млрд.