Через пестициди за 100 років на Землі можуть зникнути всі комахи — вчені

Через пестициди за 100 років на Землі можуть зникнути всі комахи — вчені

На даний момент загальна популяція комах скорочується на 2,5 відсотки в рік.

Через пестициди за 100 років на Землі можуть зникнути всі комахи — вчені

Вчені стверджують, що комахам загрожує вимирання, а це обернеться катастрофою для всієї екосистеми Землі. Загальна популяція комах скорочується на 2,5 відсотки в рік. Такими темпами вони можуть зникнути протягом століть.

Про це повідомляє The Guardian.

Доповідь, на яку посилається газета, написана вченими з університету Сіднея і Квінслендського університетів, а також Китайської академії сільськогосподарських наук в Пекіні. Вони вивчили 73 наукових дослідження про скорочення чисельності комах, опубліковані за останні 30 років, і проаналізували причини того, що відбувається.

Чисельність 40 відсотків видів скоротилася, третина з них знаходиться під загрозою повного зникнення.

В аналізі дослідження зазначено, що основна причина вимирання комах — використання пестицидів у сільському господарстві. Зростання міст і кліматичні зміни — другі за значущістю фактори.

Вчені Сіднейського університету вважають, що найбільш шкідливими стали нові класи інсектицидів, які почали використовувати в останні 20 років, в тому числі неонікотиноїди (синтетичний інсектицид, за своєю дією схожий з нікотином) і фіпроніл (інсектицидний засіб, активно застосовується для виведення мурах, тарганів, молі). Вони регулярно застосовуються в сільському господарстві і накопичуються в навколишньому середовищі.

Франциско Санчес-Байо з Університету Сіднея заявив, що швидкість вимирання комах в 2,5 відсотка в рік «шокує». «Це дуже швидко. Через 10 років у нас буде на чверть менше комах, через 50 років — тільки половина, а через 100 років їх не буде», — сказав учений.

Близько 80 відсотків диких рослин не можуть запилюватися без комах.

Санчес-Байо вказав, що потрібно змінити спосіб вирощування продуктів харчування. Він зазначає, що на органічних фермах водилося багато комах, а раніше використання пестицидів не приводило до колосального рівня вимирання, який ми спостерігаємо сьогодні. «Промислове сільське господарство вбиває екосистеми», — підкреслив учений.