Бізнес просить поміняти законодавче визначення віскі

Бізнес просить поміняти законодавче визначення віскі

Через нинішнє законодавче визначення алкогольного напою багато марок можуть назавжди зникнути з українських прилавків.

Бізнес просить поміняти законодавче визначення віскі

Законодавче визначення поняття “віскі”, ухвалене парламентом в “бюджетному пакеті”, призведе до того, що багато відомих марок цього напою зникнуть з українських магазинів.

Про це Інтерфакс-Україна заявили в Європейській бізнес-асоціації (ЄБА).

Верховна Рада в законі зі змінами до Податкового кодексу (реєстраційний №9260) визначила віскі як алкогольний напій, міцністю від 35 до 45 відсотків об’ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених всередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.

Згідно з повідомленням ЄБА, дане визначення суперечить нормам ЄС. Зокрема, закон визначає віскі як алкогольний напій із вмістом спирту від 35% до 45% об’ємних одиниць, тоді як в Європі мінімальна концентрація спирту в віскі становить 40%, а верхньої межі немає. Крім того, український законодавець вказує, що віскі повинен бути виготовлений за коньячною технологією, тоді як його виробляють шляхом дистиляції сусла.

За даними ЄБА, обмеження торкнеться імпорт понад 1 тис. видів продукції. Так, за минулий рік в Україну імпортовано 69 тис. л віскі з вмістом спирту більше 45% (в грошовому еквіваленті — 170,96 млн грн).

У зв’язку з цим ЄБА просить парламент до 1 липня 2019 року, коли зазначений закон набуває чинності, прибрати або збільшити до 70% верхню межу вмісту спирту в новому визначенні віскі.

“Віскі, міцність якого буде перевищувати встановлений законодавством України поріг 45%, буде вважатися неякісною і небезпечною продукцією. Напис на пляшці іноземного віскі, хоча і буде відповідати міжнародним стандартам, не буде відповідати вимогам українського законодавства і підлягати утилізації”, — відзначили в ЄБА.

В асоціації додали, що такі зміни негативно позначаться на легальному ринку міцного алкоголю і нагадали, що нелегальний ринок вже становить понад 50%.