Через ціни на овече молоко італійські фермери ледь не зірвали футбольний матч

Через ціни на овече молоко італійські фермери ледь не зірвали футбольний матч

Футболісти приєдналися до акції протесту.

Через ціни на овече молоко італійські фермери ледь не зірвали футбольний матч

Недільний матч «Мілана» і «Кальярі» опинився під загрозою, передає Ansa.it.

Команда з Сардинії не могла виїхати в аеропорт, щоб дістатися до Мілана: її не випускали місцеві фермери, які через зниження цін на овече молоко заблокували базу команди «Кальярі» з вимогою бойкотувати гру на «Сан-Сіро».

Ціни на овече молоко в Сардинії впали з 0,85 євро за літр до 0,6 через різке падіння ціни на популярний сир Pecorino Sardo, який поглинає мало не половину виробництва місцевого молока.

Фермери вимагають підвищення ціни як мінімум до 0,7 євро за літр, але дистриб’ютори відмовляються поступатися, хоча переговори і тривають.

Протестуючі масово виливають овече молоко, викладаючи відео процесу в соцмережі з підписом: «Я краще виллю молоко, ніж продам за безцінь».

Один з представників руху Джанлуїджі Кробу попросив товаришів не витрачати молоко даремно, а знайти інші способи його доставки населенню.

Фермери закликали футбольну команду приєднатися до їх протесту. Серед вимог: оплата молока по собівартості плюс націнка за роботу фермера.

Першим з протестуючими поспілкувався генеральний директор «Кальярі» Маріо Пассетті, а потім вийшли тренер Роландо Маран, капітан Лука Чеппітеллі і сардинські гравці Ніколо барелів і Алессандро Дейола. Бареллі разом з бразильцем Жоао Педро в знак солідарності повторили жест протесту, зіштовхнувши бідон з молоком на землю.