Відмова від гліфосату до 2021 року зашкодить французьким аграріям — Макрон

Відмова від гліфосату до 2021 року зашкодить французьким аграріям — Макрон

Фермери вважають, що трьох років, виділених Євросоюзом на відмову від гербіциду, недостатньо.

Відмова від гліфосату до 2021 року зашкодить французьким аграріям — Макрон

У листопаді 2017 року президент Франції відхилив рішення Єврокомісії про повторне схвалення використання гліфосату протягом п’яти років, пообіцявши при цьому повністю обмежити використання гербіциду протягом трьох років.

Про це повідомляє Reuters.

В одному зі своїх нещодавніх виступів на південному сході Франції Макрон зазначив, що у разі виконання обіцянки заборонити гліфосат, серйозної шкоди зазнають одразу декілька галузей сільського господарства.

У свою чергу фермери заявляють, що трьох років недостатньо, щоб знайти альтернативу, яка була б економічно вигідною та екологічно чистою.

Нагадаємо, гліфосат був розроблений компанією Monsanto і є ключовим інгредієнтом Раундапа, гербіциду для знищення бур’янів. Окрім впливу на рослини, грибки та бактерії, препарат є також небезпечним для птахів, комах та інших тварин. Втім, більшість фермерів не підтримує ідею його заборони, якщо немає ніякої реальної альтернативи пестициду.

Міністр сільського господарства Дідьє Гійом зазначив, що до 2021 року, ймовірно, вдасться поетапно скоротити використання гліфосату до 80%. У свою чергу екологи розглядають слова Макрона як поступку на тиск, якому він піддається через протести жовтих жилетів, які нещодавно пройшли у країні.