Україна відновила п'ятирічний рекорд з експорту яблук

Україна відновила п’ятирічний рекорд з експорту яблук

Українські експортери змогли істотно поліпшити результат, відправивши на зовнішній ринок більше 8 тис. тонн українського яблука.

Україна відновила п’ятирічний рекорд з експорту яблук

У січні 2019 року Україна знову вийшла на рекордні обсяги експорту яблука. Після незначного спаду в грудні, в перший місяць 2019 українські експортери змогли істотно поліпшити результат, відправивши на зовнішній ринок більше 8 тис. тонн українського яблука. Таким чином, починаючи з липня 2018 Україна експортувала понад 27 тис. тонн яблука загальною вартістю $9,7 млн, що є найкращим результатом принаймні за останні 5 років, пише Інфо-Шувар.

У цьому сезоні істотно розширилася географія поставок українського яблука. Головним ринком як і раніше залишаються країни СНД, але щороку українські експортери роблять спроби пробитися на нові, більш складні і дорогі ринки збуту. Так, в цьому сезоні в структурі покупців з’явилися Сінгапур, Гонконг, Сенегал, Кувейт, Малайзія, Йорданія, Шрі-Ланка, ОАЕ, Індонезія. Пробна партія була відправлена ​​навіть до Єгипту, де конкурувати українському яблуку досить важко через високе імпортне мито.

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок, встановлення рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов’язаний не з кількістю, а з якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки – це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які зважилися на цей крок. Для багатьох з них це з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрям», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Станом на початок лютого пропозиція українського яблука на внутрішньому ринку залишається надмірною, це є головною причиною досить низьких цін на яблуко. Але ціни сьогодні як ніколи залежать від якості. Наприклад, середня вартість найбільш популярних сортів яблук на Західній Україні варіюється від 3 грн/кг (0,09 EUR/кг) до 9 (0,29 EUR/кг), при цьому з початку листопада спостерігалося поступове збільшення ціни саме в максимальних рівнях цінового діапазону, тобто на яблуко преміальної якості. Ціни на яблука низької якості не змінилися протягом осені і першої половини зими, за словами продавців, таке яблуко сьогодні погано продається навіть за 2,0-2,5 грн/кг (0,06-0,08 EUR/кг).