Прикордонники не пустили в Україну партію зараженого салату з Польщі

Прикордонники не пустили в Україну партію зараженого салату з Польщі

До Польщі відправлено нотифікаційні повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам.

Прикордонники не пустили в Україну партію зараженого салату з Польщі

У Тернопільській області затримано фуру з партією салату з Польщі, який був заражений західним квітковим трипсом.

Про це повідомила прес-служба Держспоживслужби.

При проведенні фітосанітарного контролю імпортного вантажу — салату листового, походженням з Нідерландів вагою 4,3 тонни, завезеного з Польщі, фахівці Управління фітосанітарної безпеки Держспоживслужби в Тернопільській області виявили карантинний, шкідливий організм — західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.).

За результатами перевірки заражений вантаж був повернутий до країни-експортера.

З метою недопущення подібних випадків, в країну-експортер, Польщу, відправлено нотифікаційні повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам.

Нагадаємо, раніше Держспоживслужба повідомляла, що яловичина, отримана після забою хворих тварин в Польщі, і потрапила в країни ЄС, в Україну не імпортувалася.

Відомство повідомило, що в зв’язку з поширенням інформації про те, що на ринки країн-членів ЄС потрапила яловичина, яка була отримана від хворих тварин на одній з боєнь Мазовецького воєводства Польщі, Єврокомісія почала відповідне розслідування. М’ясо хворих тварин було експортовано з Польщі до Фінляндії, Угорщини, Естонії, Румунії, Швеції, Франції, Іспанії, Литви, Португалії та Словаччини. 4 лютого інспектори Єврокомісії почали проводити аудит на забійних заводах Польщі.

«Зазначена продукція в Україну не імпортувалася», — уточнила Держспоживслужба.