Обшуки в «Агрофонді» проходять в рамках розслідування про розтрату при закупівлі добрив — НАБУ

Обшуки в «Агрофонді» проходять в рамках розслідування про розтрату при закупівлі добрив — НАБУ

Службові особи ПАТ «Аграрний фонд» підозрюються в розтраті понад 240 млн грн коштів

Обшуки в «Агрофонді» проходять в рамках розслідування про розтрату при закупівлі добрив — НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 7-8 лютого проводять обшуки в ПАТ «Аграрний фонд».

7 лютого, о 14:00 робота ПАТ «Аграрний фонд» була заблокована співробітниками Національного антикорупційного бюро України, що почали обшук в офісі держкомпанії.

Як повідомляє в п’ятницю прес-служба НАБУ, це слідча дія санкціонована і проходить в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати службовими особами ПАТ «Аграрний фонд» понад 240 млн грн коштів при закупівлі, зберіганні та упаковці добрив в 2017-2018 роках.

У НАБУ запевняють, що вони зверталися в «Аграрний фонд» з вимогою надати тимчасовий доступ до документів, необхідних для розслідування. Однак службові особи ПАТ відмовилися виконати рішення суду і не надали документи. Тому детективи змушені вилучати документацію в примусовому порядку, при цьому представники фонду свідомо затягують завершення слідчої дії.

«В даний час через безвідповідальність керівництва ПАТ близько сотні його співробітників знаходяться просто неба: вхід в будівлю до завершення слідчої дії їм заборонений, про що керівництву ПАТ повідомляли неодноразово заздалегідь. Проте, співробітників про це не попередили, і тепер люди чекають на морозі», — йдеться в повідомленні.

Голова правління «Агрофонду» Андрій Радченко назвав дії правоохоронців «безпідставними», і запевнив, що робота підприємства буде відновлена ​​найближчим часом. «Відповідно, немає ніякого сумніву в тому, що ПАТ «Аграрний фонд» зможе профінансувати посівну кампанію 2019 го року в запланованому обсязі», — цитує слова голови правління прес-служба компанії.

Довідка

ПАТ «Аграрний фонд» заснований в 2013 році, належить державі в особі Мінагропроду. Основний вид діяльності закупівля зернових за форвардними контрактами, продаж мінеральних добрив.

На початку 2017 року Фонд держмайна України прийняв рішення про приватизацію ПАТ «Аграрний фонд».

Його статутний капітал складає 5 млрд грн.