НАБУ провело обшук в «Аграрному фонді»

НАБУ провело обшук в «Аграрному фонді»

У компанії заявляють, що підстав для антикорупційних слідчих дій немає

НАБУ провело обшук в «Аграрному фонді»

У центральному офісі ПАТ «Аграрний фонд» сьогодні, 7 лютого, проводився обшук співробітниками Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Про це повідомляється на сайті компанії.

«7 лютого, о 14:00 робота ПАТ «Аграрний фонд» була заблокована співробітниками Національного антикорупційного бюро України, почали обшук в офісі держкомпанії», — йдеться в повідомленні.

Голова правління «Агрофонду» Андрій Радченко назвав дії правоохоронців «безпідставними», і запевнив, що робота підприємства буде відновлена ​​найближчим часом. «Відповідно немає ніякого сумніву в тому, що ПАТ «Аграрний фонд» зможе профінансувати посівну кампанію 2019-го року в запланованому обсязі», — цитує слова голови правління прес-служба компанії.

«Сьогоднішні обшуки в центральному офісі не мають під собою ніяких підстав. Тільки за минулий рік Агрофонд наростив показник чистого прибутку на 55% — до 147 млн ​​грн. Мінфін найближчим часом має ухвалити рішення про направлення його у вигляді дивідендів до Державного бюджету України», — також зазначає Радченко.

Нагадаємо, 1 лютого «Аграрний фонд» заявив про можливе розкрадання з елеваторів компанії зерна на загальну суму в 200 млн грн. У зв’язку з цим компанія ініціювала досудове розслідування. За її даними, співробітників «Аграрного фонду» не допустили на шість елеваторів «Агроінвестгрупп», з якою ПАТ має договір на зберігання пшениці, кукурудзи і соняшнику.

Довідка

ПАТ «Аграрний фонд» заснований в 2013 році, належить державі в особі Мінагропроду. Основний вид діяльності закупівля зернових за форвардними контрактами, продаж мінеральних добрив.

Як повідомляв iAgro, ПАТ «Аграрний фонд» за підсумками 2018 року збільшило чистий прибуток в 1,5 рази в порівнянні з 2017 роком — до 147 млн ​​грн. Чистий дохід «Аграрного фонду» за підсумками року збільшився на 60%, до 6,9 млрд грн.

«Аграрний фонд» в 2018 році реалізував 360,6 тис. тонн зерна і 155,4 тис. тонн борошна, наростив обсяги продажів мінеральних добрив в 8,2 рази, до 504,5 тис. тонн. Загалом компанія закупила 518,8 тис. тонн міндобрив загальною вартістю 4,25 млрд грн.

На початку 2017 року Фонд держмайна України прийняв рішення про приватизацію ПАТ «Аграрний фонд».

Його статутний капітал складає 5 млрд грн.

Згідно з оцінками «Аграрного фонду», в даний час його частка на внутрішньому ринку зерна становить 20%, внутрішньому ринку борошна — 13%.

За підсумками 2017 року «Аграрний фонд» наростив чистий прибуток майже в два рази порівняно з 2016 роком — до 94,8 млн грн. Дохід також зріс удвічі — до 4,3 млрд грн.