Польські аграрії з'їжджаються до Варшави на акцію протесту проти політики Мінсільгоспу

Польські аграрії з’їжджаються до Варшави на акцію протесту проти політики Мінсільгоспу

Вони вимагають ввести мита на ввезення данських і українських товарів

Польські аграрії з’їжджаються до Варшави на акцію протесту проти політики Мінсільгоспу

Польські фермери сьогодні, 6 лютого 2019 р з’їжджаються до Варшави, щоб почати масову акцію протесту проти антинародної політики Міністерства сільського господарства.

Самі аграрії називають акцію на військовий манер — «облога Варшави», передає AgroPortal.

«Міністр сільського господарства Ян Ардановскі виявився брехуном і шахраєм, — йдеться в зверненні організатора протесту громадського об’єднання Agrounia. — Він не виконує свої зобов’язання, кидає слова на вітер. Корпорації та іноземний капітал вже давно оголосили нам економічну війну. Ми повинні взяти справу в свої руки!»

Фермери вимагають принципово змінити організацію торгівлі в Польщі, а саме — встановити загороджувальні заходи для імпорту сільськогосподарської продукції з-за кордону з урахуванням інтересів польських сімейних ферм.

«Імпорт товарів з третіх країн без обмежень дуже шкідливий для ринку. Не важливо: дешеві фрукти або овочі зі Сходу чи м’ясо з Заходу, все це дуже шкодить нашому ринку — заявив в радіоефірі RMF.fm фермер Марек Попічіз Ольштина.

Раніше голова Асоціації польських виробників овочів Міхал Колодзейчак заявив, що Міністерство сільського господарства Польщі поводиться так, як ніби «більше захищає виробництво в Данії, ніж в Польщі».

Нагадаємо, 28 січня в Польщі стартувала загальнонаціональна акція протесту аграріїв. Фермери, члени польської організації «Агросоюз», перекрили ряд доріг в трьох польських воєводствах: Лодзінському, Підляському і Великопольському. Учасники акції протесту вимагають зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

У число вимог, висунутих учасниками протесту, входило вимога ввести мито на імпорт української сільгосппродукції.

«Вимагаємо також встановлення мита на українські продукти. З України до нас можна ввозити продукти, вирощені за допомогою заборонених у нас хімічних добрив. Вимагаємо маркування всіх польських і українських продуктів», — заявляв журналістам Міхал Колодзейчак.

У 2017-2018 роках Україні вдалося увійти в десятку найбільших експортерів в Польщу фруктів і ягід, подвоївши обсяги поставок. Тільки за перший квартал 2018 року вартість експорту України плодів і ягід склала $57 млн.