Польські фермери страйкують через Україну і АЧС

Польські фермери страйкують через Україну і АЧС

Протестувальники вимагають ввести мито на імпорт українську сільгосппродукцію.

Польські фермери страйкують через Україну і АЧС

28 січня в Польщі стартувала загальнонаціональна акція протесту аграріїв. Фермери, члени польської організації «Агросоюз», перекрили ряд доріг в трьох польських воєводствах: Лодзінському, Підляському і Великопольському. Учасники акції протесту вимагають зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Про це повідомляє Polsatnews.pl.

Польські аграрії виходять на вулиці в жовтих жилетах, які є відсилкою до бунту, що спалахнув у кінці минулого року у Франції. Протувальники закликають уряд переглянути свою політику в галузі сільського господарства.

Протест підтримав голова Асоціації польських виробників овочів Міхал Колодзейчак, виходити фермерів на протести він закликав через польське радіо Radio Zet.

«У понеділок ми збираємося показати нашу силу, починаємо «агроповстання». Але це лише розминка: «справжню бомбу» ми готуємо через десять днів, — заявив Колодзейчак на радіостанції. — У випадку, якщо президент, з яким ми вже зв’язалися по телефону, не примкне до нас у боротьбі за польське сільське господарство, вже 6 лютого Варшаву чекає справжня облога».

Він також особливо підкреслив, що координатори організації в різних регіонах Польщі мають повну свободу вибору, якщо мова йде про форму протесту. Однак, всі протестувальники обрали протест в жовтих жилетах шляхом перекриття важливих для країни автомагістралей.

«Варшава відверто забула про своїх селян. В останні роки влада фінансує сільське господарство Данії, яке представляє для нас особливо небезпечну конкуренцію, — пояснює Колодзейчак. — Наша головна мета — захистити польського виробника і його продукцію. Зазначу, що в деяких воєводствах відбудеться більше акцій, ніж в інших. До речі, якщо вийде зупинити поїзд, я буду тільки радий», — прокоментував основні проблеми польських фермерів Колодзейчак.

У число вимог, висунутих учасниками протесту, входила вимога ввести мито на імпорт української сільгосппродукції.

«Вимагаємо також встановлення мита на українські продукти. З України до нас можна ввозити продукти, вирощені за допомогою заборонених у нас хімічних добрив. Вимагаємо маркування всіх польських і українських продуктів», — заявляв журналістам Міхал Колодзейчак на торішньому протесті. Оскільки заходів щодо мит так і не було прийнято, вимога залишилася в силі.

У 2017-2018 роках Україні вдалося увійти в десятку найбільших експортерів в Польщу фруктів і ягід, подвоївши обсяги поставок. Тільки за перший квартал 2018 року вартість експорту України плодів і ягід склала $57 млн.

Також фермери зажадали від президента Польщі Анджея Дуди вирішити питання про наслідки африканської чуми свиней, коли замість пошуку рішення проблеми масово забиваються тварини. В іншому випадку ситуація може спричинити ліквідацію тисяч традиційних сімейних ферм.

На думку Колодзечака, обрана форма страйку викличе великий суспільний резонанс і матиме неабиякий вплив на політичні еліти. Він закликав фермерів не порушувати закон, але діяти «партизанськими» методами і максимально ефективно.

Нагадаємо, в тому, що багато польських фермерів опинилися в складному становищі, винні не тільки чиновники. Багато підприємств виявилися на межі розорення через літню посуху.