У Берліні починається найбільша агровиставка у світі. Що покаже Україна

У Берліні починається найбільша агровиставка у світі. Що покаже Україна

Вперше після п’ятирічної перерви Україна повернулася на Gruene Woche в форматі національного павільйону

У Берліні починається найбільша агровиставка у світі. Що покаже Україна

З 18 по 27 січня в столиці Німеччини проходить Міжнародний Зелений тиждень (Gruene Woche) — найбільший у світі ярмарок харчування, сільського господарства та садівництва. Виставкова площа експозиції — 115 м², кількість учасників — майже 2000, а відвідувачів — наближається до півмільйону, що робить цей івент наймасштабнішою виставковою подією в світовому АПК.

Україна на державному рівні не була представлена ​​на Зеленому тижні з 2013 року.

«Україна, будучи провідним світовим аграрним гравцем, протягом п’яти останніх років була стороннім спостерігачем на цьому профільному для себе заході, — написав на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк, підкресливши, що хоча українська делегація сумлінно відвідувала GrueneWoche, а представники Мінагро брали участь в переговорах на рівні міністрів, український АПК, як галузь української економіки спеціально презентований не був. — Я зіткнувся з цим в минулому році, коли вперше очолював українську делегацію, і, якщо чесно, відчував себе дуже некомфортно, не маючи можливості запросити колег до українського стенду та наочно продемонструвати, що стоїть за словами «Ukrainian agriculture».

У 2019 на «Зеленому тижні» Україна представлена ​​в форматі окремого павільйону, що є одною з найпрестижніших форм участі в GrueneWoche. Вище — тільки статус національного партнера. Партнером виставки 2019 р. буде Фінляндія.

Згідно з даними офіційного сайту, загальний бюджет Зеленого тижня — 50 млн євро, або, виходячи з прогнозованої кількості відвідувачів — близько 125€ на людину. Бюджет українського павільйону не оголошується, однак раніше Максим Мартинюк в колонці для одного з українських видань називав порядок цифр за участь на рівні десятків тисяч євро.

За даними iAgro, більшу частину витрат взяли на себе великі українські агрокомпанії, зокрема МХП.

Площа українського павільйону — 1200 м². В Зеленому тижні беруть участь 56 українських компаній, які займаються виробництвом органічних і вегетаріанських продуктів, овочів і фруктів, приправ, алкогольних напоїв, кондитерських виробів — загалом 21 напрямок. Серед учасників 2019 року Перша приватна броварня, ДПЗКУ, Шабо, Хлібні інвестиції, Артемівськ Вайнері, КОНТІ, Світоч.

Однією з особливостей Зеленого тижня є політична складова. Так, в рамках виставки проводиться Саміт міністрів сільського господарства, а також близько 300 симпозіумів, семінарів, форумів, засідань комітетів і т.д.

Довідка

Міжнародна Зелений тиждень в Берліні проводиться щорічно (в січні) у виставковому комплексі «Мессе Берлін», який об’єднує 26 виставкових павільйонів загальною площею 115,2 тис.м², плюс відкриті виставкові майданчики, центр обслуговування експонентів, різні гастрономічні заклади. Загальна площа комплексу становить близько 550 тис. м².

Перший Зелений Тиждень відбувся 90 років тому — у 1926 році і зібрав тоді більше 90 тис. відвідувачів. Сьогодні їх кількість доходить до півмільйону.

На виставці демонструється продукція харчової, лісової і деревообробної промисловості, ландшафтного господарства та садівництва, технології розмноження домашньої худоби і птахівництва.

Ключовим заходом для офіційних делегацій від урядів держав-учасників є Глобальний форум з продовольства та сільського господарства, який надає політичним, діловим, науковим колам і громадянському суспільству можливість обмінятися думками і поспілкуватися на актуальні теми сільськогосподарської політики в контексті глобальної продовольчої безпеки.

Фото: Мінагрополітики