Згідно з індексом Біг-Маку, долар має коштувати 9,68 гривень

Згідно з індексом Біг-Маку, долар має коштувати 9,68 гривень

Наразі «Біг-Мак» в Україні коштує 54 гривні.

Згідно з індексом Біг-Маку, долар має коштувати 9,68 гривень

Відповідно до щорічного дослідження The Economist, у якому розраховують справедливість курсу валют відносно рівня купівельної спроможності — «індекс Біг-Маку» — українська валюта на початку 2019 року виявилась недооціненою на 65,2% відносно американського долара.

«Індекс Біг-Маку» розраховує справедливу вартість валют на основі їхньої купівельної спроможності. В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак», що продається у мережі фаст-фудів McDonalds. Вважається, що у собівартість такого бургера входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, просумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартістю якого і міряють обмінний курс валют відносно долара.

Наразі «Біг-Мак» в Україні коштує 54 гривні, в той час як в США його ціна складає 5,58 долара.

У дослідженні зазначається, що відносно рівня купівельної спроможності гривні, її курс відносно долара мав би складати 9,68 гривні за 1 долар.

Таким чином, гривня стала однією з найбільш недооцінених валют світу, поступаючись лише російському рублю. Водночас, найбільш переоціненою відносно долара валютою виявився швейцарський франк — його курс має бути на близько 20% меншим, ніж є нині.