Порошенко закликав розпочати дискусію про ринок землі на державному рівні

Порошенко закликав розпочати дискусію про ринок землі на державному рівні

Президент Петро Порошенко заявив про необхідність земельної реформи, яка б передбачала можливість продажу земель сільськогосподарського призначення.

Порошенко закликав розпочати дискусію про ринок землі на державному рівні

Про це він заявив на зустрічі з громадськістю Здолбунівського району Рівненської області.

«Я розумію сакральне значення слова “земля” для кожного українця. Земля — ​​в серці. Слова земля і продати — несумісні. Але! Якщо хтось вважає, що земля державна — це неправда. Земля давно розділена і належить землевласникам. У чому функція держави? Захистити селянина. Захистити від того, щоб його не обманули і дешево не забрали землю. Зараз держава виконує цю функцію? Ні», — сказав Президент.

Де-факто, на думку Президента, земля і зараз є товаром, тому настав час почати загальнодержавну дискусію про ринок землі, відмова від якої діє на руку популістам.

Петро Порошенко запропонував законодавчо встановити високу мінімальну ціну на землю або високий реєстраційний збір, який би виключив можливість спекуляції землею, а також подумати про заборону на продаж землі іноземцям або обмеження площі земельних ділянок, які можна сконцентрувати в одних руках.

«Якщо фермер хоче купити за справедливу ціну 100-200 гектарів і бути конкурентоспроможними, чому ми знищуємо цю можливість абсолютно безглуздою забороною? Власники земельних паїв страждають, ради і громади страждають, наживаються на чинній ситуації тільки аферисти і спекулянти, а ми, закриваючи очі, займаємо страусину позицію і вдаємо, що нічого не відбувається», — сказав Порошенко.

Президент упевнений, що запуск ринку землі може підняти економіку України на новий рівень.

«Якщо від цього отримає громада, якщо від цього отримають власники, якщо права їх будуть надійно захищені законом і буде інструмент залучення іноземних інвестицій і прямих інвестицій, грошей в село, тоді я за таку земельну реформу», — заявив він.