Індія затягує процедури надання доступу до свого ринку яблукам з України — УПОА

Індія затягує процедури надання доступу до свого ринку яблукам з України — УПОА

Попереднє позитивне рішення було прийнято ще на початку жовтня.Попереднє позитивне рішення було прийнято ще на початку жовтня.

Індія затягує процедури надання доступу до свого ринку яблукам з України — УПОА

Індія затягує технічні процедури надання доступу до свого ринку для постачальників яблука з України.

Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Попри те, що українська сторона надає всі необхідні документи дуже оперативно, остаточного рішення про постачання все ще немає, хоча попереднє позитивне рішення було прийнято ще на початку жовтня.

«Ми як і раніше не знаємо, коли зможемо відправити перші партії українського яблука на ринок Індії, оскільки у нас поки що немає ніяких точних відповідей хоча б з орієнтовними датами від офіційних представників Індії з цього приводу», – каже Федір Рибалко, керівник УПОА, – Ми щодня спілкуємося з найбільшими імпортерами яблука з Індії, які очікують наших поставок. Кожен день список індійських компаній, зацікавлених у придбанні нашого яблука, росте, а українські фермери вже зарезервували певні обсяги яблука для цих покупців. Ми дуже сподіваємося, що ми поставимо перші партії ще в цьому сезоні».

Після того, як Індія заборонила імпорт яблук з Китаю, США став ключовим постачальником свіжого десертного яблука на ринок Індії. За даними EastFruit, в сезоні- 2017/18 Індія імпортувала 279 тис. тонн яблука, з яких 55% було завезено з США. Близько 18% яблука або 50 тис.тонн було імпортовано з Чилі, що зробило цю країну другим найбільшим постачальником яблука в Індію. На третьому місці розташувалася Нова Зеландія з 25 тис. тонн або 9% всіх поставок яблука.

Проте, на даний момент існує загроза того, що Індія введе «захисні» мита на імпорт яблука з США у відповідь на введення американцями імпортних мит на сталь з Індії.