Законопроект про ветеринарну медицину опубліковано для обговорення

Законопроект про ветеринарну медицину опубліковано для обговорення

Він має ряд ключових оновлень, важливих для розвитку тваринництва.

Законопроект про ветеринарну медицину опубліковано для обговорення

Рамковий законопроект «Про ветеринарну медицину» опубліковано для обговорення.

Про це повідомила прес-служба ЄБА.

Згідно із повідомленням, у законі йдеться про створення системи, котра міститиме інформацію щодо ветеринарних препаратів – компанії-виробника, офіційного представника в Україні, можливих побічних реакцій, показників ефективності тощо. До цього збір інформації про фальсифіковану та не зареєстровану продукцію в Україні вівся кількома профільними установами за власною ініціативою та носив скоріше інформаційний характер ніж був підставою для притягнення до відповідальності. Відтепер, якщо буде встановлено, що кількість побічних реакцій після застосування препарату є значною – його буде заборонено до використання.

ЄБА зазначає, що такі системи на державному рівні вже давно функціонують в розвинутих країнах (США, Британія, Німеччина тощо). Вони допомагають посилити контроль та мінімізувати фальсифіковані препарати в лікуванні тварин.

Також законопроект пропонує вдосконалити рецептурність для всіх препаратів ветеринарної медицини, щоб надати можливість простежити, хто саме та де вколов препарат, який вид препарату тощо, щоб мінімізувати ризики для тварини.

Крім того, у законопроекті створено основу для мінімізації використання антибіотиків у тваринництві та обмеження їх використання в профілактичних цілях.

«В минулому році ЄС оновив своє ветеринарне законодавство і ми маємо час до 2021, щоб гармонізувати його основні принципи з українським. В протилежному випадку, реалізація нашої продукції, того ж м’яса, може суттєво ускладнитись. Адже її відповідність встановленим міжнародним вимогам буде під питанням. Разом з тим, ринок споживання Європи є одним з найбільших. Тож присутність на ньому є надважливою для бізнесу. І перший крок, який налаштовує на позитив, зроблено. Це публікація проекту оновленої редакції закону про ветмедицину», — прокоментував законопроект Дмитро Кирилюк, координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації.