Україна стала одним з ключових продавців яблучного соку Канаді — посол

Україна стала одним з ключових продавців яблучного соку Канаді — посол

За перші три квартали минулого року експорт українських товарів до Канади збільшився на 48,5%.

Україна стала одним з ключових продавців яблучного соку Канаді — посол

Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко, передає Укрінформ.

«Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною вже виправдала надії, які на неї покладалися, і продовжує їх виправдовувати. Ілюстрацією цього є хоча б те, що за перші 9 місяців минулого року експорт українських товарів до Канади виріс на 48,5%», — сказав Шевченко.

За словами посла, зростання показали і деякі вельми несподівані сфери.

«Особливо приємно, що зони росту з’являються в тих сферах, де ми особливо і не могли їх спрогнозувати. Скажімо, в минулому році Україна стала одним з ключових продавців яблучного соку Канаді. Це — цікавий ринок з високою конкуренцією, на якому українці знайшли для себе нішу», — зазначив Шевченко.

Він закликав українських підприємців продовжувати шукати способи виходу на канадський ринок.

«Я свідомо привожу цей приклад, щоб заохотити українців шукати такі нові зони росту, тому що Угода про вільну торгівлю прибрала абсолютну більшість адміністративних бар’єрів і зняла тарифи, суттєво спростивши процес торгівлі між державами», — підсумував дипломат.

Нагадаємо, угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня минулого року, після чого Канада негайно скасувала 98% мит на українські товари. Для канадських товарів на українському ринку було відразу скасовано 72% мит, а протягом 7 років безмитний експорт повинен вирости теж до 98%. Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель.