Підвищена пильність: імпортні добрива почали потроху надходити в Україну

Підвищена пильність: імпортні добрива почали потроху надходити в Україну

Але митниця вибірково перевіряє ввезені партії, а практично всі — оформлює за тимчасовими деклараціями

Підвищена пильність: імпортні добрива почали потроху надходити в Україну

Ситуація з імпортом добрив в Україні зрушилася з мертвої точки, однак говорити про повне відновлення поставок поки рано. Митниця відбирає зразки з ввезених партій, розмитнює їх за тимчасовою декларацією, а вже після проведення аналізів і отримання результатів закінчує митне оформлення. Про це iAgro розповів директор інформагентства «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук.

За його інформацією, в портах Херсона і Миколаєва вже почало проводитися митне оформлення імпортних добрив з Туреччини і Грузії. «Інфоіндустрія» з посиланням на представників компанії «Белор Україна» повідомила, що компанія відновила відвантаження селітри з портів, станом на 4 січня були розмитнені і готові до відвантаження 15 тис. тонн аміачної селітри.

Комерційний директор компанії Grossdorf Сергій Рубан розповів iAgro, що багато вагонів з добривами в’їжджають в Україну без перевірок, але все ж деякі партії митниця перевіряє. «Періодично перевірки виникають, і в залежності від того, наскільки досвідчені фахівці працюють з митницею, виникає різний ступінь скандальності проходження вантажу», — сказав він.

У той же час Сергій Рубан зазначив, що перед імпортерами ніхто не вибачився за затримку вантажів, як і не пояснив їм причину затримок. Імпортери, в свою чергу, не отримали жодної компенсації за простої своїх вантажів. «За таке потрібно карати або хоча б розібратися, в чому причина», — нарікає він.

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange (КМЕ) у своєму огляді ринку повідомила, що зараз всі партії добрив після відбору проб проходять оформлення на тимчасові декларації, а після виконаних експертиз — на декларації імпорту. «Ці складності у всіх постачальників добрив, незалежно від країни походження товару», — йдеться в повідомленні. При цьому, за даними КМЕ, трейдери до 14 січня пішли на канікули, і продажі добрив клієнтам зараз мінімізовані, фактично йде продаж зі складів.

Як писав iAgro, з 7 грудня минулого року митниця почала затримувати вантажі з добривами з Білорусі, а потім — зупиняти для перевірок практичні всі імпортовані партії добрив, в тому числі — з Туреччини, Грузії, Литви, Узбекистану і Казахстану. До 20 грудня на кордоні було заблоковано близько 40 тис. тонн таких вантажів.

Державна фіскальна служба 20 грудня повідомила у своїй відповіді на запит iAgro, що затримує добрива, щоб перевірити повноту сплати мит при ввезенні російських добрив, і не допустити їх ввезення під виглядом білоруських.