З другої спроби: УЗ провела «вагонні» аукціони

З другої спроби: УЗ провела «вагонні» аукціони

Ціна за використання вагонів-зерновозів виросла в ході торгів майже в чотири рази

З другої спроби: УЗ провела «вагонні» аукціони

Електронний аукціон «Укрзалізниці» з надання вагонів-зерновозів клієнтам через систему «Prozorro/Продажі» 3 січня все ж відбувся. Його учасникам вже була знайома процедура, яку пробно «відкатали» 27 грудня 2018 року. Ціна за послуги використання вагона-зерновоза УЗ в ході торгів зросла в 3,6-3,9 разів.

Інформація про результати аукціону розміщена в системі «Prozorro/Продажі» зі статусом «очікується опублікування протоколу».

Аукціони з надання вагонів-зерновозів, що належать підрозділу УЗ «Центр транспортної логістики» (ЦТЛ), стартували 26 грудня минулого року, а прийом заявок тривав до 2 січня включно. Всього ЦТЛ запропонував до торгів 50 вагонів у семи лотах: три лоти по 10 вагонів-зерновозів і чотири лоти — по 5 вагонів. Термін подачі їх клієнтам під завантаження — з 19 по 23 січня (на будь-яку станцію).

Згідно з інформацією «Prozorro/Продажі», стартова ціна використання одного вагона-зерновоза становила 1055 грн/добу. У торгах взяли участь 30 компаній, в тому числі «Кернел-Трейд», «Новоград-Волинський елеватор», «Реал-Тренд», «Зерновий перевантажувальний комплекс «Інзерноекспорт», «Зернова транспортна компанія» та інші.

У підсумку переможцями стали: ТОВ «Украгроспілка» (10 вагонів-зерновозів, по 3750 грн за вагон), ТОВ «Агрофілд» (25 вагонів, по 4 101 грн за вагон; і 5 вагонів, по 4001 грн за вагон), ТОВ «Реал-тренд» (5 вагонів, по 4120 грн за вагон), ТОВ «Юніс компані» (5 вагонів, по 4120 грн за вагон). Більше всіх лотів — чотири з семи — виграла компанія «Агрофілд».

Наступні торги по вагонам-зерновозам заплановані на 10 січня. На аукціон буде виставлено три лоти по 10 вагонів і чотири лоти по 5 вагонів. Термін подачі зерновозів клієнтам — з 26 по 30 січня цього року.

Нагадаємо, перший аукціон «Укрзалізниці» з надання вагонів-зерновозів клієнтам через систему «Prozorro/Продажі», який був запланований на 27 грудня 2018 року, не відбувся через помилку ТОВ «Алмейда Груп». Під час подачі заявок на участь в електронних аукціонах співробітник компанії виставив помилково розраховану суму закритої цінової пропозиції по всім семи лотам. У результаті цінова пропозиція була значно завищена в порівнянні з іншими учасниками.