Виробники тепличних овочів наполягають на введенні квот на турецький імпорт

Виробники тепличних овочів наполягають на введенні квот на турецький імпорт

За перше півріччя 2018 року, імпорт томата й огірка з території Туреччини склав 49,20 тис. т.

Виробники тепличних овочів наполягають на введенні квот на турецький імпорт

Імпорт огірка і томата в Україні за результатами 2017 р. склав 29,58% від загальної кількості, яка вирощується в Україні, а експорт томата й огірка в 2017 р. — всього лише 17,13% від виробництва вітчизняної продукції.

Про це розповіла комерційний директор Торгового дому «Калинівка-Преміум» Людмила Налбат, повідомляє AgroPortal.

Вона зазначила, що з року в рік в загальному обсязі імпорту зростає частка Туреччини. Так, за перше півріччя 2018 року, імпорт томата й огірка з території цієї країни склав 49,20 тис. т.

«Імпортна продукція завозиться в ті сезони, коли українська продукція або відсутня, або дорога. Перевищення імпорту над експортом, незначні обсяги експорту, низька купівельна спроможність нашого населення, призводять до істотного зниження ціни на продукцію в весняно-літній період», — зазначила фахівець.

За даними 2018 року, в Україні, що має площу майже 603,7 тис. км2, площа скляних теплиць займає всього 280 га. Наприклад, на площі Королівства Нідерландів площею 42,5 тис. км2, площа скляних теплиць — 6000 га.

«При цьому 95% площ скляних теплиць займають 28 українських господарств, що мають в своєму активі більше 2 га теплиць. З них тільки 7 — мають площу від 10 га. Решта — дрібні господарства площею менше 2 га. Також, в Україні близько 8000 га плівкових теплиць фермерського і присадибного типу», — додала Налбат.

За словами фахівця, розвиток тепличних господарств в Україні практично зупинився, а у переважної більшості промислових тепличних комбінатів застарілі теплиці і технології, що заважає конкурувати із зарубіжними виробниками овочів. Так, наприклад, вартість 1 га теплиць із застосуванням новітніх технологій (при традиційній технології вирощування) перевищує €1,5 млн, а при застосуванні LED-технологій (вирощування світлокультури) — до €3,0 млн.

«Таким чином, при відсутності лобіювання та допомоги з боку держави промисловий тепличний бізнес чекає занепад і банкрутство», — зазначила Налбат.

Однією з пропозицій Налбат по підвищенню конкурентоспроможності українських виробників овочів в закритому грунті стало введення квот і обмежень для імпортної продукції на внутрішньому ринку України.