Прийнято закон про врегулювання порядку маркування харчових продуктів

Прийнято закон про врегулювання порядку маркування харчових продуктів

Проектом закону забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману.

Прийнято закон про врегулювання порядку маркування харчових продуктів

Верховна Рада в четвер ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про врегулювання порядку маркування харчових продуктів та введення штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці “Про інформацію для споживачів про харчові продукти” (№8450).

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат.

“Основною метою законопроекту є забезпечення належної поінформованості споживачів про харчові продукти. Проектом закону забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману. Вказана заборона поширюється також на рекламу і представлення харчових продуктів”, — написав заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, серед основних оновлень проекту закону: встановлення вимог до забезпечення розбірливості інформації, зокрема, до мінімального розміру шрифту, яким надається обов’язкова інформація про харчовий продукт; регламентація вимог про надання інформації про алергени (виділення шрифтом, стилем або кольором в переліку інгредієнтів); впровадження єдиних вимог до надання інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційним способом; вимога до надання інформації про використання в харчовому продукті рафінованої олії або жирів рослинного походження; надання споживачу інформації про те, чи піддавався харчовий продукт заморожуванню/відтаванню; застосування нового для України підходу до позначення термінів придатності харчового продукту в залежності від того, чи є харчовий продукт, таким, що швидко псується в зв’язку з мікробіологічними властивостями.

Як повідомлялося, група депутатів з різних фракцій зареєструвала законопроект “Про інформацію для споживачів про харчові продукти” в парламенті 7 червня. Його авторами виступив 21 депутат.