«Мрія» закриває київський офіс

«Мрія» закриває київський офіс

У зв’язку з реструктуризацією боргу холдингу, у столичному офісі більше немає потреби.

«Мрія» закриває київський офіс

Агрохолдинг «Мрія» закриває офіс в Києві. Для підвищення ефективності співробітників переводять на роботу в офіси в Тернополі і Львові.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«У зв’язку з успішним завершенням процесу реструктуризації боргу «Мрії» більше немає необхідності в представницькому офісі компанії в м Київ. Зараз компанія веде переговори зі співробітниками щодо можливості їх переїзду на постійне місце роботи в діючі офіси в м. Тернопіль та м. Львів», — йдеться в повідомленні.

Основне завдання наступного року — підвищення ефективності виробництва, і робота безпосередньо за місцем розташування активів дозволить співробітникам оперативно реагувати на виклики і максимально залучитися до виробничого процесу.

Довідка

“Мрія” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році Іваном Гутою. Земельний банк холдингу становить 150 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ — 380 тис. тонн. Крім того, агрохолдинг має картоплесховище загальною місткістю 52 тис. тонн, насіннєвий і крохмальний заводи.

“Мрія” спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації його боргового портфеля, що становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року. За її підсумками загальна боргове навантаження “Мрії” знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн — реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн — реструктуризований незабезпечений борг (єврооблігації), $46 млн — робочий капітал, $ 6,1 млн — нові лізингові програми на закупівлю обладнання.

Salic UK у вересні 2018 року анонсував покупку українського агрохолдингу.

Радниками “Мрії” під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу виступили Rothschild & Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві — Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Великобританія).

SALIC заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

Український актив SALIC — Continental Farmers Group (CFG) — працює в Україні з 2006 року. Обробляє 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.