ФАО знизила світовий урожай пшениці за 2018 рік

ФАО знизила світовий урожай пшениці за 2018 рік

Росія і Туреччина зберуть менше пшениці, ніж планувалося раніше. Оцінки по Україні — підвищено.

ФАО знизила світовий урожай пшениці за 2018 рік

ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН) знизила прогноз світового збору пшениці в 2018 році через скорочення врожаю в Росії і Туреччині, повідомляється в огляді організації, який передає Інтерфакс.

Світове виробництво пшениці прогнозується на рівні 725,1 млн тонн, що на 2,8 млн тонн нижче листопадового показника. Прогноз світового виробництва фуражних зернових був знижений на 3,1 млн тонн, до 1 млрд 357 млн ​​тонн у зв’язку з корегуванням в бік зниження по ячменю і сорго. “Однак прогноз світового виробництва кукурудзи залишається незмінним.

При цьому були підвищені оцінки по Україні в зв’язку з більш високим, ніж очікувалося, урожаєм, це майже компенсувало очікуване зниження урожаю в США”, — йдеться в документі.

Згідно з останніми прогнозами ФАО, урожай зернових в світі в 2018 році складе 2 млрд 595 млн тонн, що трохи нижче листопадової оцінки і на 2,4% (на 62,5 млн тонн) нижче торішнього рекордного показника.

В даний час в північній півкулі йде сівба озимої пшениці під урожай 2019 року. “Як очікується, більш високі ціни підстебнуть виробників в США до розширення посівних площ, проте занадто сира погода, яка заважає ходу посівної, може надати стримуючий вплив на таке розширення”, — йдеться в огляді.

В ЄС прогнозується зростання площ під озимою пшеницею, хоча в деяких країнах цьому заважають посушливі погодні умови. Очікується розширення посівних площ в Україні і РФ, де погодні умови в цілому сприятливі.

У Південній півкулі йде сівба ярових культур врожаю 2019 року. Сприятливі погодні умови і високі ціни зумовили хороші види на врожай кукурудзи в Аргентині і Бразилії, де очікується відновлення обсягу виробництва після їх падіння в 2017 році.

Світовий обсяг споживання зернових в 2018/2019 сільськогосподарському році, згідно з прогнозами, складе 2 млрд 649 млн тонн, що трохи нижче листопадового прогнозу, але на 1,3% вище, ніж в 2017/2018 сільськогосподарському році.