АМКУ визнав тарифи Укрзалізниці на оренду вагонів ринковими

АМКУ визнав тарифи Укрзалізниці на оренду вагонів ринковими

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав тарифи АТ “Укрзалізниця” на надання вагонів в оренду ринковими і не побачив в їх ціноутворенні антиконкурентних дій.

АМКУ визнав тарифи Укрзалізниці на оренду вагонів ринковими

Про це стало відомо з опублікованого відомством звіту.

У ньому повідомляється, що плата за використання вагонів “Укрзалізниці” розраховується за єдиною для всіх суб’єктів господарювання формулою, складові якої не викликають заперечень з точки зору економічного аналізу, а вартість надання в користування вагонів “Укрзалізниці” порівнянна з вартістю аналогічних вагонів приватних операторів.

Нагадаємо, експорт кондитерської продукції в Центральну Азію може скоротитися через підвищення тарифів Укрзалізницею. Перевезення кондитерських виробів залізницею в 2017 році скоротилася на 18%.

Раніше депутати запропонували ввести мораторій на підвищення тарифів при залізничних перевезеннях сільгосппродукції з дією до січня 2020 року.

Необхідність введення такого заходу автори документа пояснюють «черговим різким і економічно необгрунтованим підвищенням ПАТ «Укрзалізниця» тарифів за використання вагонів для перевезення сільгосппродукції, необхідністю забезпечення безперебійного експорту зазначеної продукції та своєчасною доставкою сировини на вітчизняні переробні підприємства залізничним транспортом, а також з метою недопущення критичної ситуації в сфері залізничних перевезень сільгоспвантажів».